Bartłomiej Topa

8,2
46 497 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bartłomiej Topa

Bartłomiej bardzo mile mnie zaskoczył w kolejnej odsłonie Oficera. Zupełnie inny typ postaci niż zazwyczaj, może uatrakcyjnić trzecią serię, na co bardzo liczę. Podoba mi się tutaj pomysł byłego żołnierza, oficera, który, aby spłacać dług wobec przełożonych, decyduje się na konspirację. Z jednej strony popis umiejętności, wyrachowanie, z drugiej zależność i kierowany strachem obowiązek. Mnie to przekonuje i życzę Bartłomiejowi sukcesów. Sent może mu otworzyć drogę do bardzo ciekawych propozycji i pokazać zupełnie inną, intrygującą twarz tego bardzo dobrego, ale jak ktoś już zauważył, niedocenianego aktora.

Ukłony

ŁW.

Kruchy_86

Również uważam, że jego rola może być interesująca. Jak narazie nie jest zbyt rozbudowana, ale liczę, że wkrótce się to zmieni.
Pozdrawiam

Kruchy_86

Nie śledzę na bieżąco dalszego ciągu Ofiecerów. Zupełnie przypadkiem obejrzałem jeden z pierszych odcinków 3 "sezonu" serialu. Moją uwagę zwrócił aktor, który bardzo sugestywnie zagrał rolę Senta. Wstyd się przyznać, ale... dopiero w napisach końcowych doczytałem, że jest to Bartłomiej Topa! Jakaż kolosalna odmiana! Pamiętam tego aktora z głupawych rół w Złotopolskich czy Zróbmy sobie wnuka. Już w Weselu pokazał, że stać go na więcej niż rola głupiego Zenka. Ale tutaj metamorfoza niesamowita! Jestem pewien, że ten Pan jeszcze nie pokazał wszystkiego na co go stać! :)

Kruchy_86

No i Senta uśmiercili. A szkoda, bo Topa był świetny w tym filmie. W ogóle bardzo się nadaje do tego typu ról. Szkoda, że taki scenariusz napisali dla jego postaci.

Kruchy_86

Moim zdaniem rola Senta to jego najlepsza dotychczas. Miał zajebiste teksty. I nie zapominajmy jakie miał wejście w serialu (jak dilera potraktował / później się dowiedzieliśmy co robił z dragami). Do dziś pamiętam to przywitanie:

Matejewski: Warszawa i Kraków to stolice są Polaków...
Sent: A Niemcy świnie, duszą się w Berlinie ;)

Plus "nieudolny petting", rozmowy z Alicją i gadka w motelu ;)

cold_dog

Rolą w "Domu Złym" tylko potwierdził swój talent i doświadczenie. Bardzo się cieszę, że Smarzowski obsadził go w kolejnym filmie.

Życzę jak najlepszych, intrygujących i wciskających w fotel kinowy ról Panie Bartłomieju.

"Prawda. Nie ma takiej"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones