Bobcat Goldthwait 

Robert Francis Goldthwait

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":940,"rate":8.163829787234043,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":49,"rate":7.36734693877551,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":34,"rate":6.735294117647059,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":32,"rate":7.15625,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":22,"rate":7.045454545454546,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":12,"rate":7.25,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}}]
8,2
940 ocen gry aktorskiej
Bobcat Goldthwait
Robert Francis "Bobcat" Goldthwait na świat przyszedł 26 maja 1962r. w Syracuse (Nowy Jork, USA) w robotniczej, katolickiej rodzinie. Uczęszczał do szkoły gramatycznej św. Mateusza. Gdy w wieku 15 lat zdecydował, że zostanie komikiem, razem z kolegą Tomem Kennym (głos "SpongeBob Kanciastoporty") utworzyli duet "Bobcat i Tomcat". Stał się on przez to rozpoznawalny i zapoczątkował karierę Roberta.

Jako komik wydał dwa komediowe albumy - "Meat Bob" oraz "I Don't Mean to Insult You, but You Look Like Bobcat Goldthwait". Stworzył następnie show "Bobcat's Big Ass Show", będącego połączeniem satyry politycznej z czarną komedią.

Pierwszą poważną rolą Bobcata była postać Zeda w "Akademii policyjnej 2", którą powtórzył w kolejnych dwóch częściach tej serii. Zagrał w komedii "One Summer Crazy" (u boku Johna Cusacka), a także we "Włamywaczce"  z Whoopi Goldberg i Johnem Goodmanem. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech Bobcata jest jego szorstki, przenikliwy głos, dlatego pojawił się w charakterystycznych dla niego rolach serialowych: "Critters Capitol", "Unhappily Ever After" czy w grze "Herkules". Wystąpił również gościnnie w telewizyjnych talk show:  "The Ben Stiller Show", a także w "The Tonight Show with Jay Leno" gdzie przypadkowo podpalił kanapę. Jego występy w popularnych programach znane są z nieprzewidywalności; w jednych rzucał meblami, a w drugich pisał sprayem obraźliwe teksty. Zadebiutował jako reżyser i scenarzysta w roku 1991 filmem "Shakes the Clown". Jego produkcja "Windy City Heat" otrzymała nagrodę dla najlepszego filmu komediowego na festiwalu filmowym w Montrealu.

Kiedy został dyrektorem stacji ABC, wyreżyserował m.in.: serial "Jimmy Kimmel Live!", którego oglądalność wzrosła do 2 mln widzów kiedy pojawił się w obsadzie. Z kolei projekt "Stay" był nominowany w kategorii najlepszy, niezależny dramat na festiwalu Sundance w 2006 r. Bobcat miał przyjemność współpracować z grupą Twisted Sister przy ich teledyskach do piosenek "Leader of the Pack" i "Be Chrool to Your Scuel". Wystąpił także jako support przed Nirvaną, gdzie rozgniewał publiczność żartując z zamordowanego ojca Michaela Jordana.

Obecnie Bobcat Goldtwait jest uznanym artystą, aktorem komikiem, reżyserem filmowym i telewizyjnym oraz producentem, który dzięki swej energii, ekscentryczności, zgryźliwości i drapieżnej osobowości, stał się ikoną.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 maja 1962

miejsce urodzenia: Syracuse, Nowy Jork, USA

wzrost: 170 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Ann Luly (31.08.1986 - 1998, rozwód), 2 dzieci: Tasha (ur. 1986) i Taylor; 2. Sarah de Sa Rego (17.10.2009 - 2014, rozwód))
W roku 1975 Bob Goldthwait dołączył do kapeli rockowej 'The Dead Ducks'.
Został z niej wyrzucony dwa lata później, ze względu na 'brak muzycznego talentu'.
W wieku 18 lat Goldthwait wraz z najlepszym przyjacielem Tomem Kenny założył grupę komediową o nazwie "The Generic Comics".
W 1985 r. wystąpił w teledysku "Be Cruel To Your School" zespołu Twisted Sisters.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych