John Cusack I

John Paul Cusack

7,6
17 688 ocen gry aktorskiej
John Cusack I
Popularny, obiecujący młody odtwórca głównych ról z lat osiemdziesiątych, który zaczynał w niskobudżetowych filmach dla nastolatków. Cusack stworzył interesujące kreacje w paru ambitniejszych filmach, jak choćby w "Eight men out" Johna Saylesa", czy czułym, smutnym romansie "Powiedz coś..." Camerona Crowe. Wystąpił we współczesnym filmie gangsterskim "The Grifters". Siebie samego zagrał w "Graczu" Roberta Altmana, talentem komediowym zaś wykazał się w "Strzałach na Broadwayu" Woodego Allena. W 1997 roku zrealizował czarną komedię "Zabijanie na śniadanie". Podobnie jak siostra - Joan Cusack, z którą pojawił się w kilku filmach, aktor udziela się też w teatrze.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 czerwca 1966

miejsce urodzenia: Evanston, Illinois, USA

wzrost: 191 cm

Odmówił uczestnictwa w Oscarowej gali, gdyż według niego przypomina "wystawę psów".
Przymierzał się do roli Madmartigana w filmie "Willow", ale ostatecznie w tę postać wcielił się Val Kilmer.
Odrzucił propozycję zagrania Freda Haise'a w filmie "Apollo 13". Angaż ostatecznie otrzymał Bill Paxton.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zobaczcie w ilu bardzo znanych i popularnych filmach zagrał! I w sumie ciała nie dał. Czy to kino sensacyjne, katastroficzne, komedia czy coś poważniejszego - sprawdził się, aczkolwiek faktem jest, że image rzadko zmienia, coś jak nasz Zbyszek Buczkowski - wygląda prawie zawsze tak samo:)

W kilku filmach naprawdę zagrał na poziomie, poza tym wygląda na sympatycznego faceta

...Nicolasa Cage'a!

koleś w każdym filmie wygląda identycznie, rozczochrany fryz, jakiś płaszczyk, jakby przed chwilą wyszedł z wyra w owym płaszczyku i ciągle się gdzieś spieszy.

Czasami mylę go z Edwardem Nortonem...