Bogusław Linda

8,1
64 671 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bogusław Linda

Nie tak dawno wyczytałem, że Linda ma zagrać w biografii Jaruzela przygotowywanej przez jego
córkę Monikę. Reżyserem ma zostać Holland. Kółko wzajemnej adoracji mającej wybielić
postać zbrodniarza którego "sond" ściga od 20 lat. Straciłem szacunek do Bogusia, a darzę
jeszcze większą nienawiścią holland. Jeszcze dojdzie do tego że będą posyłać na ten film
dzieci, celem edukowania się o postaci wielkiego polaka i patrioty, który wprowadzając stan
wojenny uratował nasz kraj przed wkroczeniem wojsk radzieckich, hahaha. O jego początkach,
o czystkach antysemickich w LWP nie będzie mowy. Czy w filmie pokazane będą postaci
S.Kociołka - kata Trójmiasta, Spychalskiego, Molczyka? Sam sobie odpowiem, NIE. A nad
całym projektem, pieczę trzymać będzie Ruchaj Palikota i SLD. Najpierw "Wałęsa. Człowiek
bez idei", teraz "Jaruzel". No ale przecież jedynymi słusznymi autorytetami w II PRL są takie
osobniki jak Bauman, Jaruzel, Wałęsa, Mazowiecki czy inne Palignioty. Niech żyje wolna
Polska, precz z komuną.

Banana_Power

Dodam także, iż Polska dalej nie doczekała się ciekawego przedstawienia postaci rotmistrza Witolda Pileckiego - zasłużonego polaka i patrioty. Tylko Bugajski odważył się tego dokonać, jednak nie w postaci filmu lecz spetkaklu. A nie tego oczekuję. Jeśli rzeczywiście ten film powstanie, zachęcam wszystkich normalnych do bojkotu i wspierania Projektu Pilecki, z którym sam niedawno się zetknąłem. Jaruzel zasługuje na proces nawet po swojej śmierci, sprawiedliwość musi być. 90 obchodzona hucznie, lecz w sądzie się nie pojawia. Pszypadeg? Nie sondze.

Banana_Power

Jak dobrze zagra jaruzelskiego to go polubie bo narazie go nieznosze za przeklinanie jak mnie udobrucha rola jaruzelskiego czu jakos rola w reklamie to zmienie zdanie na pozytywne.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kinomanka_13

To, że przeklina w filmach bo mają taki scenariusz to znaczy, że trzeba go od razu nie lubić? To tak jakbym ja nie lubił Jima Carreya za to, że gra role komediowe, wybaczę ci jeśli twój wiek zgadza się z liczbą w twoim nicku, w przeciwnym razie żal mi cie.

Banana_Power

Ja nie chce, żeby on go zagrał. W ostatnich latach trafił na pomyłki takie jak Randka w ciemno, Bitwa Warszawska, choć i tak pokazał klasę, ale I kto tu rządzi to już totalna pomyłka. Sam się do tego przyznał. Niech pozostanie przy Paradoksie. Boje się, a nawet uważam, że Jaruzelski to kolejna pomyłka. Sam chodził z jego córką, a teraz gra jej ojca. Poza tym nie jest podobny do niego. Też nie chcę filmu o Jaruzelskim. Poczytam biografię i tyle. Wystarczy, że to popularna postać. Kiedy byłem dzieckiem, myślałem, ze to bohater narodowy, a po tym, kiedy w 3 gimnazjum dawał do myślenia stan wojenny (wiedziałem, ze było coś takiego oczywiście, ale nie czytałem dokładnie o tym. Było mi znane i tyle.), był prezydentem przez pewien czas, te czystki antysemickie, to wzbudza we mnie duże kontrowersje. Niestety, mój wujek chyba uważa go... za bohatera narodowego. Uważa, że stan wojenny był potrzebny. Ja sam nie wiem, ale na 80% mam pewność, że nie! Co do Lindy, to mój ulubiony polski aktor, po nim Gajos, Stuhr, Kondrat, Fronczewski i tak dalej. Jego najlepsza rola ze wszystkich, jakie oglądałem to w filmie Tato. Potem Przypadek, Kobieta samotna i wszystkie filmy akcji. Muszę obejrzeć jego filmy, bowiem obejrzałem tylko 20 filmów z nim. Podoba mi się jako człowiek też.

frycio80

To miał depreche czy nie

giovanni50

Ale, że co?

frycio80

że dżuma w bengalu

giovanni50

O co ci chodzi? Jaka dżuma? Ja nic o tym nie wspomniałem. Pisz może jaśniej, co?

frycio80

Ja się pytam co mu było że w Tajemnicy Westerplatte nie zagrał

giovanni50

A to trzeba było tak od razu zapytać, a nie, czy miał deprechę. No, podobno miał jakąś tam chorobę, a jak wrócił do kręcenia filmu, okazało się, że nie ma pieniędzy i zastąpił go... Żebrowski.

frycio80

dzięki

giovanni50

Nie ma za co. Jeszcze sprawdziłem dokładniej. Miał zapalenie oskrzeli.

frycio80

Tak długo go trzymało???
Podejżane

giovanni50

No właśnie, ja też nie wiem...

frycio80

To u mnie tak samo :)
Ale jeżeli film będzie dobry to czemu nie, Boguś dawno w niczym dobrym nie grał.
Jaruzelski to kontrowersyjna postać, ale film to film.
Do Ferencego straciliście szacunek bo zagrał bolszewika w bitwie warszawskiej ?
Bruno Ganz zagrał Hitlera i co też stracicie do niego szacunek ?
A przecież Linda grał już m.in. ubeków i co, zagrał dobrze i tyle.
Trzeba oddzielić film od życia.

kaka8pl

Nie, bez przesady. Przecież nie o to chodzi, że zagra Jaruzelskiego i zacznę go nie lubić. To by mi nie przeszkodziło. Moim zdaniem, jak już wspomniałem, trudno mi wyobrazić go w takiej roli ze względu na niego, jak i na wygląd. Chyba, że będzie golił włosy i założy okulary, he he.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones