Bruce Martyn Payne

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/8660/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":824,"rate":7.078883495145631,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/8660/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":22,"rate":7.636363636363637,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,1
824 oceny gry aktorskiej
Bruce Payne I
Bruce Payne dorastał w Kilburn, Północnym Londynie. Studiował przez trzy lata w londyńskiej Royal Academy of Dramatic Arts. Na ekranie debiutował w wieku dwudziestu lat w komedii "Parada szeregowców". Potem wystąpił w horrorze Michaela Manna "Twierdza", komedii Roberta Borisa "Oxford Blues", telefilmie "Operation Julie", komedio-horrorze muzycznym Alana Clarke'a "Billy the Kid and the Green Baize Vampire", musicalu Juliena Temple "Absolutni debiutanci" z piosenkarzem Davidem Bowie, dramacie Martina Stellmana "Za królową i ojczyznę" i komedii Blake'a Edwardsa "Switch. Trudno być kobietą". Został dostrzeżony przez widzów i krytyków w filmie akcji "Pasażer 57" Kevina Hooksa jako bezwzględny terrorysta, a swoim pojawieniem się na ekranie skupia większe zainteresowanie niż bohater grany przez Wesley'a Snipesa. Wystąpił w telewizyjnej produkcji HBO "Pełne zaćmienie". Kasowymi filmami okazały się produkcje: "Nieśmiertelny IV" i "Lochy i smoki". Znakomicie wypadł w roli okrutnego cesarza Rzymu, który ogłaszając siebie bogiem prześladuje chrześcijan w filmie telewizyjnym "Biblia. Apokalipsa świętego Jana".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 listopada 1958

miejsce urodzenia: Woking, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 185 cm

W wieku 16. lat przez dwa lata doświadczał rozszczepu kręgosłupa (spina bifida), w skutek czego mógł na zawsze stracić władze w nogach.
Zagrał w reklamie Bud Ice.
Specjalizacją Bruce'a jest szermierka. Ta umiejętność przydała mu się m.in. w filmie 'Nieśmiertelny IV'.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych