C.S. Lewis

Clive Staples Lewis

8,4
121 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby C.S. Lewis

Ja przyznam szczerzę nie jestem zwolennikiem ,ani kolejności wydawniczej ,ani chronologicznej ,
ani nawet kolejności w jakiej powstały ,jestem zwolennikiem takiego czytania :
1.Lew, czarownica i stara szafa (żeby wszystko sobie poukładać i zwrócić uwagę na latarnie w ,,Siostrzeńcu,,)
2.Siostrzeniec czarodzieja
3.Koń i jego chłopiec
4.Książę Kaspian
5.Podróż „Wędrowca do Świtu”
6.Srebrne Krzesło
7.Ostatnia bitwa
nie wyobrażam sobie czytać najpierw o wyprawie Wędrowca ,a potem o stworzeniu Narnii dlatego preferuje taką dość dziwną kolejność ,ale napewno skuteczną sam tak czytałem i nie
żałuje ,a na samiutkim początku najlepiej obejrzeć ,,Lwa ,czarownice...,, w ekranizacji z 2005r. :) i potem przeczytać wszystkie części ,a po przeczytaniu takiej którą zekranizowali obejrzeć film
moim zdaniem tak jest najlepiej:)

D1999

Ja mam wydanie polskie w kolejności wydawniczej, a angielskie w kolejności chronologicznej. Tak czy siak, przydaje się to przeczytać kilka razy, żeby swobodniej się w tym poruszać.

TangoAndWaltz

Jako jedna z nielicznych popierająca tłumaczenie LOTR Łozińskiego, jestem również skłonna pobawić się kolejnością tomów 'Narnii' i generalnie rozbić kanoniczne rozwiązania co do Inklingów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones