Sharon Tate I

Sharon Marie Tate

8,2
527 ocen gry aktorskiej
Sharon Tate I
Sharon Tate urodziła się 24 stycznia 1943 w Dallas, w Teksasie. Jest uważana za jedną z najpiękniejszych gwiazd kina. Sławę przyniosły jej filmy "Dolina lalek" oraz "Nieustraszeni pogromcy wampirów". Była żoną Romana Polańskiego, z którym zaszła w ciążę. Niestety, 9 sierpnia 1969 (miała 26 lat) w willi przy Cielo Drive 10500 została okrutnie zamordowana przez "Rodzinę", sektę prowadzoną przez Charlesa Mansona. Jej krwią wypisano na drzwiach słowo "pig". Wraz z nią zginęło pięć osób - przyjaciółka Abigail Folger, znajomy Wojtek Frykowski, były narzeczony Jay Sebring, przypadkowo znajdujący się w posesji chłopak Steven Parent oraz jej nienarodzony syn Paul Richard Polański. Czekała na rolę, która przyniesie jej chwałę, ale propozycje które otrzymywała polegały głównie na tym, aby ładnie wyglądała przed kamerą. Jej wschodząca gwiazda upadła, zanim stała się naprawdę sławna, a przykrą rzeczą jest to, że większość osób usłyszała o niej dopiero po jej śmierci.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 24 stycznia 1943

data śmierci: 9 sierpnia 1969

miejsce urodzenia: Dallas, Teksas, USA

wzrost: 165 cm

mąż Roman Polański (od 20.01.1968 do jej śmierci)
Ma dwie młodsze siostry: Debrę i Patricię.
Została wybrana do roli Billie Jo w serialu "Petticoat Junction", ale za namową swojego menadżera Martina Ransohoffa odrzuciła ją, czego później bardzo żałowała. Ostatecznie angaż otrzymała Jeannine Riley.
Była zaręczona ze stylistą-fryzjerem gwiazd filmowych Jayem Sebringiem w latach 1966-67. Zerwała zaręczyny, aby poślubić Romana Polańskiego.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Miała wszystko ;miłość,pieniądze,sławę i szczęście a te zwierzęta od Mansona Jej to
zabrały,piękna i urocza kobieta.

Ona była piękna...ideał kobiety.

po nocy z dojrzałym facetem. Do tego kpiną ze wszystkiego jest wyrok jaki ma Manson - dożywocie za takie zbrodnie a co oznacza dla Polańskiego w praktyce wyrok 50 lat ?

piękną kobietą :(

RIP 1943-1969

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones