Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 890 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

Wdaje mi się bardzo duże, może nawet ponad 170. Ponieważ gość który wymyślił coś tak niesamowitego i genialnego jak Memento musi być nad wyraz inteligentny i mieć głowę pełną pomysłów.
A wy jak obstawiacie jakie IQ może mieć Nolan?

użytkownik usunięty
_iron_man_

Na pewno wysokie... Co do Memento ta ja bym nie przepisywał wszystkich zasług tylko Chrisowi, ponieważ nad tym filmem również pracował jego brat Jonathan

Więcej. To był pomysł jego brata Jonathana, i to jego brat najpierw napisał książkę "Memento, później Nolan na jej podstawie zrobił film, a gdy już dostał nominacje za najlepszy scenariusz oryginalny, jego barciak wydał książkę. ;D

użytkownik usunięty
Juby_

spryciarze, chociarz i tak nie otrzymali oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, a należał im się

_iron_man_

Nie da się na podstawie jakiegoś scenariusza ocenić IQ danej osoby. Zresztą nie samym IQ się żyje. Feynman o ile mnie pamięć nie myli miał IQ ok. 120 czyli niewiele ponadprzeciętne, ale w swojej dziedzinie wyprzedzał niemal wszystkich fizyków. Bardzo znane są opowieści kiedy ktoś prezentował mu wyniki swojej wielomiesięcznej pracy, a Feynman w mgnieniu oka poprawiał tam błędy i automatycznie rozwiązywał problemy "nie do przejścia". To irytowało przyjaciół Feynmana

Sam odbierając jakąś nagrodę twierdził, że nie ma jakiegoś wysokiego IQ, a jego geniusz to odrębna sprawa. Ja jestem od niego inteligentniejszy, jeżeli badamy IQ, ale raczej nie miałbym szans w konkurowaniu z nim w fizyce. Więc nie jakichś punktach IQ należy szukać geniuszu jakim jest scenariusz do Memento.

Taki temat nic nie wnosi wzięty dosłownie z d**y

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones