Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 828 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

Będzie ktoś tak dobry i wytłumaczy mi jego fenomem ? bo ja nie widzę nic szczególnego w
jego filmach
Odnoszę wrażenie ze to dziecko reklamy WB i jak spartoli 1 film to WB mu podziękuje

pointer_damian323

po prostu po TDK zrobiła się taka meinstreamowa moda na nolana, dzieciaczki go tak oceniają wysoko nawet jeśli żadnego filmu od niego nie widzieli. więcej info poniżej:

johanes

bzdury opowiadacie, Nolan wprowadził nowa jakość do Hollywoodu, a i tak dalej niektórzy ludzie, pseudo znawcy kina nie maja pojęcia kim jest ten Pan mimo, ze widzieli większość jego filmów, ostatnio ktoś mnie zapytał czy Batman Początek to też Nolana, a jak się dowiedział ze Prestiż, Memento i Incepcja tez jest Nolana to już był w całkowitym szoku, także nie zgadzam się, że Nolan jest mainstreamowy bo to bzdura totalna, mainsteamowy to na ten moment jest Allen i Almodóvar, ludzie wala na ich filmy do kin drzwiami i oknami, dlaczego? no bo Allen i Almodovar. I wychodząc z kina będą zachwalać i ochy i achy i złego słowa nie powiedzą, no bo przecież to Woody Allen i Almodóvar, to musi być dobre!!!

pacjent

no bo Nolan to musi być dobre i wszyscy zachwalają i ochy i achy;p

mariouszek

wyszukana riposta...

pacjent

to nie była riposta, tylko pokazanie jak wszystko jest paradoksalne od i tyle;p

Ja lubię Allena i jeszcze żaden z jego filmów nie był dla mnie zły, choć miewał lepsze i gorsze, Almodovara też lubię ale tak naprawdę zrobił może jeden czy dwa genialne filmy, zrobił też kilka marnych (chociażby ostatni) ale to nie znaczy ze od razu są mistrzami kina, to fakt, Nolan moim zdaniem nie zrobił jeszcze swojego arcydzieła, ale wątpię czy zrobi, Nolan jest wylansowany na popularnego reżysera, moim zdaniem jego filmy kończą się na dobrych pomysłach, ale wykonanie już wiele pozostawia do życzenia;p

mariouszek

no dobrze, ale mi chodziło o to, ze filmom Nolana wcale nie towarzyszą takie kampanie jak filmom Allena czy Almodóvara, zgodzę się, ze jest normalna promocja filmu, jak to teraz z każdą wysoko budżetowa produkcja, ale nie są to takie nagonki do kin jak w przypadku promocji filmów tych dwóch Panów, w reklamach nie ma "nowy film Nolana" bo nikomu to nic nie powie, dlatego uważam, że Nolan wcale nie jest popularny czy mainsteamowy jak kto woli. Zaś w przypadku Allena czy Almodovara wydawcy zawsze karmią nas tym samym hasłem "nowy film Woody'ego Allen'a". Nie wiadomo o czym to jest, co to jest, nie ma znaczenia, do kina musisz isc! A jeszcze wspomnę o recenzjach i innych artykułach które zawsze towarzysza promocji, których zawsze jest multum! Całe historie życia nam pismaki przedstawia, żebyśmy tylko zobaczyli ich filmy, o sesjach zdjęciowych w gali już nie wspomnę... Także widzisz, zastanowił bym się, czy to Nolan jest popularny czy jego filmy?

użytkownik usunięty
pacjent

Hmm, bo Allen czy Almodovar to dla wielu kultowi twórcy, którzy wypromowali się na przestrzeni wielu lat i wielu filmów. Filmy Tarantino często promowane są pod hasłem 'Najnowszy film twórcy Pulp fiction'. Co nie dziwi bo PF ma status filmu kultowego, który zapisał się w świadomości masowego odbiorcy, tak jak i sam Tarantino. Nie przesadzajmy że Nolan to taki mało znany koleś. Jest znany to fakt, jest bardzo popularny to również fakt (to co można zobaczyć na filmwebie jest tego dowodem), jego filmom towarzyszy ogromna kampania reklamowa, to również fakt, żeby nie zauważać tego to trzeba mieć, z całym szacunkiem, oczy w tyłku. Wystarczy wspomnieć to co się działo podczas reklamowania 'Mrocznego rycerza'. Największa kampania wirusowa, to jest fakt. To już nawet nie jest to zwyczajna komercja, tylko komercja do oporu.
Z Nolanem jest tak jak z Tarantino, nawet jak zrobi coś kiepskiego to ludzie i tak to kupią a krytyka będzie przychylna. Tak jak to było w przypadku Death proof. Film co najwyżej przeciętny, ale ludzie i tak to łyknęli. Nie idealizujmy tak Nolana, bo nie ma po co.

pointer_damian323

Nolan to alkoholik, antyseminista i brutal. Niestety, człowiek ten zbłądził z drogi dobra i miłosierdzia. Zgubiła go sława, pieniądze. Przykro patrzeć jak przykładny ojciec i mąz w stanie upojenia alkocholowego przekraczającego wszelkie normy społeczne znęca się nad żoną. Obrażanie niewinnego narodu żydowskiego o wywoływanie wojen jest podłe i może paść z ust zdeprowanego człowieka jakim stał sie Christopher Nolan. Ten opętany przez szatana mężczyzna założył nie uznawaną przez Kośció wspólnote Kościoła Katolickiego Świętej Rodziny. W Bogu słowa: miłość, wierność. nadzieja, ufność, miłosierdzie splata się w jedno wielkie "kocham", dlatego mam nadzieje że ten biedny degenerat zostanie uratowany przez naszego wybawce, który umarł na krzyżu za nasze grzechy .

johanes

Wszystko ok, tyle że większości artystów i poetów, o których uczyłeś się w szkole też było alkoholikami i antysemitami. To jest już typowe dla zachodniej kultury, że tacy ludzie po prostu uważani są za geniuszy pomimo swoich występków.

Stisilic

johanes to niestabilny emocjonalnie osobnik, który wypisuje tego typu bzdury na forum wiekszosci reżyserów i aktorów, podczas gdy sam wielki Chrzescijanin i obrońca wiary pasjonuje sie filmami gore, czyli bezmyslną rzeźnią pełną przemocy... Nie ma z kim polemizować...Trola trzeba ignorować.

użytkownik usunięty
pointer_damian323

obejrzyj Memento a zrozumiesz jego fenomen

To mnie nie przekonuje właśnie, odnoszę wrażenie ze gdyby nie ta reklama przy jego filmach ludzie patrzyli by bardziej trzeźwo na jego filmy

użytkownik usunięty
pointer_damian323

Transformersy też mają wielką reklamę a jakość niespecjalnie ludzie się nimi zachwycają.

Bo mają Baya jako reżysera jak by był Nolan ludzie dostali by orgazmu z radości

pointer_damian323

Byłbym rozczarowany, gdyby Nolan wyreżyserował taką szmirę jak Transformers i straciłbym do niego zaufanie. Na szczęście tak nie jest i nie będzie.

warzachew

Nolan nigdy nie wyreżesuje tramsformenrsów, wypowiadał się na ich temat to powiedział że to taki spektakl efektów specjalnych bez fabuły.

michal_marks5

To wiem ;)

pointer_damian323

ale sama dobra reklama nie zrobi dobrego filmu! jeśli film jest badziewny to reklama tu nic nie da! (patrz Avengersi, Kapitan Ameryka, Battleship czy inne polskie np. Ciacho!) co z tego, że Incepcja, czy Batmany miały wielką promocje? to giga produkcje! to co miało byc? mieli je puszczać w kinach studyjnych? Ja odkąd obejrzałem Memento, na każdy film Nolana czekam z niecierpliwością i zawiodłem sie tylko raz, mianowicie na Bezsenności, ale to była produkcja narzucona odgórnie, więc można powiedzieć, że się nie liczy. Żadna reklama mi nie jest potrzebna bym poszedł do kina na Pana Nolana, poznałem go wystarczająco dobrze i wiem że, będą to doskonale wydane pieniądze. Osobiście bardzo sie ciesze, że Nolan kończy już z Batmanami, bo nie mogę się doczekać kolejnych niepowtarzalnych produkcji!

pacjent

Wiesz te filmy które wymieniłeś mają 1 zasadniczą zaletę wporównaniu do Nolana : są kiniem rozrywkowym i nie ukrywają tego, a niestety z Nolana to cwany oszust bo umie ubrać w ambitne wdziako komercyjne produkcje które mają tak naprawdę 1 zadanie NABIJAĆ KASĘ : szefostwu WB,
i bardzo dobrze ze Nolan rezygnuje z batma i bardzo dobrze

pointer_damian323

no dobrze, ale co w tym złego, że "umie ubrać swoje filmy w ambitne wdzianko"? to tylko świadczy o jego kunszcie, a jeśli to takie proste to dlaczego inni tego nie robią? ja uwielbiam jego styl i mogę powiedzieć, że jestem tym stylem zauroczony, a na pewno nie czuje się oszukany. a jeśli chodzi o oszustwo filmach Nolana to proponuję obejrzeć Prestiż, parę razy... a potem się dobrze zastanowić. Gość robi kapitalne filmy i tyle.

pointer_damian323

Nolan ma swój charakterystyczny i niepowtarzalny styl, oparty na wizualnej perfekcji, charakterystycznym prowadzeniu gry aktorów, dynamicznym, trailerowym montażu, fabularnej zawiłości i świetnie dobranej muzyce. W zasadzie o żadnym filmie Nolana nie jestem w stanie powiedzieć czegoś negatywnego.

gowniarz_wyniosly

po za tym że śmierdzą nudą szczególnie inkoncepcja

pointer_damian323

Ty masz chyba jakieś problemy ze wzrokiem, albo przynajmniej jesteś niedorozwinięty umysłowo jak ci się INCEPCJA nie podoba. Najwyraźniej nie zrozumiałeś filmu i jego przesłania, bo to nie twój poziom. Szkoda. Ale spokojnie, słyszałam, że jakiś film z Adamem Sandlerem wchodzi do kin. Powinien ci się spodobać.

Da_Pr

A Ty kolego masz problem z akceptacją tego że ktoś ma inne zdanie, ja po prostu nie widzę nic szczególnego w spadającym przez 3min z mostu samochodzie, a batman, dobrze zareklamowana bajka dla 13 latków, Moje zdanie jest takie ze Nolan jak się go oceni na trzeźwo to jego filmy nie są takie dobre jak się wydaje - tylko niestety ma mocną reklamę a najłatwiej przez reklamę manipulować ludźmi

pointer_damian323

Nolan był już mistrzem już wtedy kiedy go zapewne jeszcze nawet nie znałeś ba nawet o nim nie słyszałeś...
Nie oceniam ludzi po ulubionych ale jakąś cześć nas odzwierciedlają i skoro Resident Evil: Afterlife oceniasz na 10 to już wiemy czemu nie rozumiesz stylu Nolana czyli pokręconej fabuły, zagadkowych zwrotów akcji, b.dobrego montażu i jak zawsze przodującej muzyki oraz efektów dźwiękowych to tyle ...

Arti58

RE dostał 10 bo spełniło na 100% oczekiwania dostałem kino rozrywkowe takie jakie chciałem tak samo jeśli chodzi o ocenę niezniszczalnych, ja bym chciał zobaczyć oceny filmu Nolana bez wielkiej kampanii reklamowej jakie by były

pointer_damian323

ja nigdy nie patrze na jakieś kampanie :)
co do RE spoko ile główek tyle zdań - opinii- racji - prawd :)

pointer_damian323

Jeśli patrzysz na kino według rozrywki, to nigdy nie zrozumiesz klasyki kina, tego co najbardziej doceniane. Nolan tworzy filmy kompletnie inne od reszty, a skoro nie akceptujesz odrębności i oryginalności to najprawdopodobniej należysz do typowych i mało wyjątkowych nastolatków.

Da_Pr

Powiedz mi co widzisz orginalnego w spadającym przez 2,5min samochodzie z mostu ?? Nolan + nietypowe filmy bardzo śmieszne, Da_Pr do typowych nastolatków to Ty się może ewentualnie zaliczać bo chodzisz pod wpływem reklamy do kina która Cie nakręca i nie jesteś obiektywna przy ocenie filmu, chętnie bym zobaczył reakcje ludzie na film Nolana bez wielkiej reklamy, i przyznaje może ocena 1 to gruba przesada ale 10 też myślę że 7 to najbardziej obiektywna ocena jego jako reżysera

pointer_damian323

No właśnie.. Nolan nie jest dla Cb bo masz wąskie postrzeganie kinowe. Lubisz tylko filmy typu Resident czy Niezniszczalni to tylko takie oglądaj:) Dla mnie Filmy Nolana spełniają zawsze to czego od nich oczekuje czyli myślenia podczas oglądania. zastanowienia się o co tu chodzi :) a jak chce po oglądać film z kumplami przy piwku to włączam coś typu Niezniszczalni gdzie nie trzeba za dużo myśleć i też jest fajnie :) a jak jest inna sytuacja że ogląda się film z laską to komedie romantyczne idą i też nie narzekam:) Reasumując wybór filmu zależy od sytuacji w jakiej go będziemy oglądać :) Po drugie warto mieć szeroki asortyment gatunków filmowych żeby nie stać się bezmózgim widzem(to tyczy się nie tylko kina ale i innych zainteresowań):)

P.S Dlatego porównywanie filmów jest nieefektowne i beznadziejne. Tym bardziej jak od wszystkich filmów wymaga się niemalże tego samego. Ja mam na każdego reżysera którego lubię swoje kryteria oparte przede wszystkim o jego dotychczasowe filmy, jego styl, gatunek filmu i dopiero na końcu porównanie do podobnych filmów z uwzględnieniem stylu innych reżyserów. Nie liczę że to zrozumiesz co napisałem ale może inni to uczynią :)

Kai1989

odezwał się spec od ambitnego kina no proszę cie nie ośmieszaj się
http://tosiewytnie.pl/i,Slepa-Kliszka-Filmy-popieprzone,vid,34365,index.html?ski pd=yes&smgfjticaid=6e503

pointer_damian323

Co?? Prawda jaką napisałem boli?? jak by nie bolała byś się tak nie rzucał :)
Dla ścisłości jestem amatorem wszechstronnego kina nie ograniczam się do jednego gatunku a ni do kilku gatunków staram się oglądać wszystko by móc uczciwie oceniać.

Kai1989

Śmieszy mnie, nazywanie go specem od ambitnych produkcji, ambitne produkcje nie potrzebują tak wielkiego budżetu, chcesz zobaczyć prawdziwe ambitne produkcje które dadzą ci po głowie to zobacz sobie kino Kieslowskiego

pointer_damian323

A umiesz czytać ze zrozumieniem??? czy ja mówiłem że kino Nolana jest ambitne??? Kino Nolana jest trudne trzeba mieć trochę więcej mózgu żeby je rozumieć... trzeba się wgłębić w film odnaleźć w nim drugie metaforyczne dno pod tą powierzchowną prostością.

Kai1989

Nie rozumiem tej wypowiedzi - czy przypadkiem to co tu napisałeś, to nie jest definicja ambitnego kina? (przynajmniej wg. większości osób, które o takową spytasz)
A nawiązując do wcześniej wypowiedzi - ubliża mi gdy szufladkujesz i uprzedmiotawiasz kobiety stwierdzeniem: "jak jest inna sytuacja że ogląda się film z laską to komedie romantyczne idą". Czy twierdzisz, że kobiety (bądź "laski" :/) innych filmów (tych "trudnych", "wymagających mózgu" i "ambitnych") nie oglądają?

klumnik

Pewnie oglądają ale dziewczyny które znam to raczej wolą romansidła. Nie ubliżam im przynajmniej nie chciałem tego zrobić.

klumnik

Oglądają... I potem co 5 min trzeba tłumaczyć kto jest kim :P

pointer_damian323

Chyba na podstawie błędów technicznych nie oceniasz kina? Bo przecież takie rzeczy jak to z torbą czy słuchawkami zdarzają się najlepszym. Nie wszystkie filmy Nolana są dla mnie wybitnymi, w niektórych kombinuje nawet trochę za bardzo z fabułą, choć takie perełki jak Memento czy Mroczny Rycerz zasługują sobie na wysoką ocenę. Ujął mnie Prestiż, po którym miałem mieszane uczucia, ale Nolana darzę olbrzymią estymą nie ze względu na ambicję, tylko na nowatorstwo. Kilka razy stworzy coś słabszego, aż wreszcie powstanie arcydzieło. Zwłaszcza, że on wciąż się rozwija. Jego pierwsze filmy nie są zbyt dobre, ale jestem pewien, że kiedyś spod jego ręki wyjdzie kompletne, które wzbudzi zachwyt i zamknie usta krytyce.

pointer_damian323

nie ma. przereklamowany rezysera dla mlodziezy

DonVitoCorleone

Jak takiś mądry to podaj nazwiska kilku nieprzereklamowanych reżyserów...

SilverX

sporo jest. z tych bardziej oczywistych czy znanych chocby coppola, scorsese, kubrick, bergman, eastwood. dodalbym leone ale nie pasuje tutaj, bo on w ogole jest NIEdoceniany

DonVitoCorleone

Jeżeli chodzi o tych reżyserów to fakt ich niektóre filmy są głębsze, poruszają ważniejsze tematy od filmów Nolana. Jednak każdy z nich oprócz Nolana miał słabsze filmy... Nolan nie ma jeszcze żadnej wpadki na swoim koncie, myślę, że po nowym Batmanie nakręci coś ambitniejszego...

SilverX

porownywanie mistrzow do tego rzemieslnika jest nie na miejscu.
wpadek nie zalicza ten co nic nie robi, lub robi rzeczy latwe. zreszta i tutaj sie mylisz: kubrick nie ma zadnej wpadki. a i tak kazdy film tych rezyserow mozna spokojnie obejrzec, trudno zeby kazdy mial 10/10, to niemozliwe. sa po prostu rowni i tworza rzeczy ambitne.

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

''nie zalicza ten co nic nie robi, lub robi rzeczy łatwe''

Akurat filmy które robi Nolan nie są łatwe do zrealizowania

sa banalne w kazdym calu. tyle ze potrzeba na nie sporo kasy

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

taaaa np Memento

nawet jezeli co do tresci, to niestety forma i styl leza. tak wiec na jedno wychodzi

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

film ten wyprzedza swoją epokę

zwykla dziecinada dla malo wymagajacych-ot caly nolan

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

skończ już tą błazenadę bo widzę ze już ci pomysłów brakuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones