Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 890 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

Będzie ktoś tak dobry i wytłumaczy mi jego fenomem ? bo ja nie widzę nic szczególnego w
jego filmach
Odnoszę wrażenie ze to dziecko reklamy WB i jak spartoli 1 film to WB mu podziękuje

czyste fakty. widac kogo oczy kluje prawda

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

raczej czysty trolling w twoim wykonaniu

pamietaj, prawda cie wyzwoli-ale wpierw zacznij ogladac dobre ambitne kino. satysfakcja i przyjemnosc z tego plynace przyjda w koncu same

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

nie ucz ojca dzieci robić

widac ktos musi bo ojciec nieuk ;)

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

"Tak więc na jedno wychodzi" :DDDD

Ciągle nie umiesz zarzucić niczego konkretnego tej produkcji, więc milcz.

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

bahahahaha Eastwood???. Wymienianie faceta który nakręcił 3 lepsze filmy, (wiadomo o jakie chodzi) bo reszta hollywoodzkie produkcjie dla mas wśród tej elity twórców jest kompletnym nieporozumieniem.

nolan nie nalezal, nie nalezy, i nigdy nie bedzie nalezal do elity, chyba ze tej mlodziezowej buahahah

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

i mówisz o facecie który w wieku 30 lat nakręcił film nieosiągalny wcześniej przez ponad 100 lat istnienia kinematografii

powtarzam po raz n-ty i juz ostani: nie rozsmieszaj mnie trollku

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

prawda kuje w oczy

tylko slepcow takich jak ty

DonVitoCorleone

Przereklamowany reżyser dla młodzieży? Zapytaj na ulicy jakiegoś młodego człowieka co myśli o Memento, czy o Prestiżu? To, że Incepcja, czy lepsze wersje Batmana (Początek i Mroczny Rycerz) zrobiły furorę wśród "młodzieży" to nie oznacza, że zostały one przez ową grupę zrozumiane, młodzież idzie tam gdzie wiatr zawieje (nie oznacza to, że jestem pewny, że ja sam zrozumiałem wszystko, ale mam nadzieję, że tak się stało). Zastanawiam się jeszcze co reklama ma wspólnego z jakością filmu? Reklama jest po to żeby film zarobił, a nie po to żeby podnieśc jego ocenę (powinno byc to oczywiste, wśród rozumnego społeczeństwa). Jeśli chodzi o kilkakrotnie wspominane 2,5 czy 3 minuty z Incepcji, to uważam, że w tych minutach ukazał się geniusz Nolana, przechodzenie z jednej fazy snu do kolejnej, synchronizacja, zwroty akcji - przecież to magia była - nie zauważyliście tego?

vesindyvidua22

nie zauwazylem. ani nikt z tych co znaja sie na kinie.
przereklamowany inaczej przeceniany, zbyt wysoko oceniany, nie zaslugujacy na ocene. oczywiste ze nie chodzilo o zadne reklamy(??) bo te mnie w ogole nie zajmuja

DonVitoCorleone

http://www.megarecenzje.pl/film-incepcja Ci którzy się znają na kinie, to kto? poczytaj te recenzje (może oni znają się na filmach) Jeśli chodzi o reklamy o których wspomniałem, to było nawiązanie do innych postów. Nie zasługujący na ocenę? chyba troszkę zbyt drastyczne stwierdzenie?

vesindyvidua22

na taka ocene jaka aktualnie ma.
nie obchodza mnie recenzje, mam wlasny gust. doszukiwanei sie w incepcji czegos wiecej jest zwyczajnie smieszne. zreszta jest popularna i podoba sie mlodym ni eldatego ze ma to nibyc 'cos wiecej'

DonVitoCorleone

I tu się zgadzam, Incepcja jest filmem bez przekazu, ale to nie umniejsza świetnej pracy jaką wykonał Nolan. Świetne połączenie kilku gatunków. Ale jeśli weźmiemy pod nóż Mrocznego Rycerza, trzeba przyznac, że pokazał inny obraz 'pięknych' historii o superbohaterach. Rozszerzając lekko wypowiedź chciałbym również zaznaczyc, że w zestawieniu z Randall'em Wallace'm, David'en Fincher'em, czy bardziej klasycznym Stanley'em Kubrick'em może wypaśc blado, ale z kolei nie oznacza to, że jest słaby czy mniej wyjątkowy.




vesindyvidua22

swietnej pracy'- tak-pracy. bo nolan to jedynie wyrobnik.
tdk mnie nie przekonuje, to zwykly film akcji, dobrze zrobiony( w sensie efektow, techniki), spoko sie oglada i to wszystko.
wallace? to glownie scenarzysta, rezyser (bodaj 4 filmow) niespecjalny, ot nic spcjalnego nie stworzyl-nie wiem skad ten przyklad. fincher lepszy niz nolan, robi dobre sensacyjne filmy, ewentualnie thrillery, ale geniuszem tez nie jest.
nie mowie ze nolan jest slaby. jest zwykly, a szkodzi sobie w sensie artystycznym porywajac sie na rzeczy-tematy dla siebie za trudne, dodaje efekty jaka taka ogladalnosc i wychodzi splycone komercyjne kino dla mlodziezy. moze i nawet niezle, ale bez szalu, o wybtinosci nie ma co wspominac. 'wyjatkowy'- zdanie wczesniej. im normalniejszy film, zwykly i latwy, nieprzekombinowany, i nieefekciarski tym dla nolana lepiej(bezsennosc).

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

Najwybitniejszym i najbardziej dojrzałym filmem Nolana jest Memento. Bezsenność to jedynie dobrze zrealizowany remake skandynawskiego pierwowzoru i nic więcej, jeden ze słabszych jego filmu, co nie oznacza że zły.

najlepszy. memento chyba dobry nawet, ale musze powtorzyc. reszta serdniawki

DonVitoCorleone

Obejrzałem wszystkie filmy Nolana i nie mam bladego o co chodzi w tym temacie... ten gość zrobił by zajebistą ekranizację węża z nokii... no questions about it!

gudmadafaka

tak tak, wlasnie...

DonVitoCorleone

Człowieku, jeśli ty filmy Nolana określasz miarą średniawek, to strasznie wymagający z ciebie widz, podziwiać... Tylko widzisz, większość z nas idzie do kina dla rozrywki, a Nolan to taki specyficzny reżyser, że w idealny sposób umie połączyć komercję z ambitnym kinem, znasz drugiego takiego twórcę? A jeśli twierdzisz, że Incepcja nie niosła ze sobą żadnego przekazu to jesteś w błędzie, bo Nolan umieszcza go w każdym filmie, tylko trzeba być wystarczająco bystrym, żeby to dostrzec... Czyżbyś taki nie był?;)

dada2201

wymagajacy-co w tym zlego?
mozecie sobie chodzic dla rozrywki, ale tym bardziej nie mozecie nazywac jego filmow 'genialnymi'. a juz tym bardziej oczekiwac ze reszta ktora kocha porzadne kino bedzie przyklaskiwac.
polaczenie ambicji i rozrywki jest trudne, tu trzeba TWORCY, a nolan to rzemieslnik, nic wiecej. nolan sie gubi i sam nie wie co to ma byc. na ryzrywke pseudofilozoficzne, jak na kino ambitne-efekciarskie nierealne i wrecz glupie.
tak znam-np eastwood, dobrze sie oglada a i nieglupie. choc wiesz, dla niektorych to i eastwood za trudny, a inni swietnie sie 'bawia' przy bergmanie.
umieszcze czy nie, to bez znaczenia. to plytkie i powierzchowne kino, tak w stylu jak i w tresci. a przekaz typu wieczorynka na jedynce.
uwagi na temat bystrosci zachowaj dla siebie, ja sie musze (przyznam-z trudem) powstrzymywac z uwagami na temat 'gustu' co poniektorych uzytkownikow i fanow pseudoartystow

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

''nolan sie gubi i sam nie wie co to ma byc'' beheheheh to że ty nie potrafisz ogarnąć jego filmów nie znaczy że Nolan się gubi.

to ze masz prosty gust nie znaczy ze nolan jest geniuszem

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

to nie ja narzekam na zbyt skomplikowane historie w jego filmach.

ja tez nie. sa wrecz prostackie. ale wy robicie w okol tych psudofilozofii szum. a i wasz 'mistrz' sie gubi...

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

przecież jeszcze jakieś kilka miesięcy temu żaliłeś mi się jaki to TDK jest skomplikowany i że można się pogubić bahahahaha

? ze jest chaotyczny. zreszta to nawet slowa pietrasa z kinomaniaka, ze sie NOLAN pogubil.

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

HA HA HA HA HA HA HA HA HA!!!

Nie odwracaj kota ogonem synek, Pietras nie mówił że film jest chaotyczny, mówił tylko że jest w nim dużo wątków i że pogubił się on w tej historii, swoją drogą idiotyczny argument, krytykowi nie przystoi wydawać takich opinii.
Generalnie to bardzo chwalił Mrocznego rycerza. ''Nolan zrobił fantastyczną robotę, zatrudnił mroczno-ponurego Christiana Bale jako Batmana. Do tego dołożył dużą, na prawdę ogromną dawkę realizmu, no i odkurzył mit nietoperza dodając do tego naprawdę emocji i nawet psychologii...'' Kinomaniak - odcinek 372

6 na 10 lub 6 i pol. czyli prawidlowo. to ty odwracasz i sie nie znasz wiec nie dyskutuj najlepiej. jest w kinach pirania 3dd akurat dla ciebie

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

a ten dalej odwraca kota ogonem... idiota, po prostu idiota

http://imageshack.us/f/401/80135422.png/

użytkownik usunięty

No i po zamiatane.

użytkownik usunięty

ale i tak ta ocena jest za niska, Pietras ma kiepski gust, za bardzo wielbi sentymentalne produkcyjnie dla mas.

gdyby tak bylo ocenil by tdk na 10. na szczescie ocenia racjonalnie, film gora niezly i to tylko w gatunku akcja/sensacja, i to taka nieambitna ze sredniej polki. nolan podobna ocena jak jego filmy.

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

TDK zasługuje na więcej niż 7 1/2, film po propstu nie jest w jego guście i tyle. Zawodowi krytycy oceniają Mrocznego o punkt wyżej

moze jako film-akcja, czysta rozrywka. bo niczym wiecej nolan nie jest

użytkownik usunięty

A wy nie macie własnych rozumów, tylko kłócicie się o to co powiedział jakiś lojdek w TV, który pewnie sam nie pamięta co na świrował przed kamerą. "wielbi sentymentalne produkcyjnie dla mas"- a filmy Nolana to co? kameralne kino?! Ku.rwa! Nolan to czysta komercha, ja rozumiem że film może się podobać, ale czego zawsze ludzie muszą dorabiać filozofię do czegoś co jest po prostu rozrywką. Filmy Nolana to filmy właśnie dla mas, nastawione na maksymalny zysk, gdyby było inaczej to nikt by nie dał mu milionów na produkcje.

użytkownik usunięty

film Nolana są specyficzne dka określonej grupy odbiorców.

pisząc produkcje dla mas miałem Slumdoga i inne tego typu masowe filmy, które on wielbi

użytkownik usunięty

Heh, tak określona grupa, czyli średnio ogarniętych ludzi. Tak dla większości społeczeństwa.

użytkownik usunięty

średni ogarnięci to są antyfani Nolana, weźmy np. takiego DonVitoCorleone

użytkownik usunięty

Filmy Nolana to są typowe filmy dla mas, czyli po prostu kino komercyjne i nic w tym złego, tylko to czego nie lubię u Nolana to to że wciska ludziom kit że robi filmy ambitne. Śmieszne jest to że ludzie doszukują się głębi tam gdzie jej nie ma. Cieszmy się i bawmy się na filmach rozrywkowych i nie przesadzajmy z ocenami, przecież można lubić filmy proste.

użytkownik usunięty

''tylko to czego nie lubię u Nolana to to że wciska ludziom kit że robi filmy ambitne''

- podaj mi jakiś przykład, np jakiś wywiad w którym nolan twierdzi że jego filmy są ambitne.

użytkownik usunięty

Na reszcie filmweb coś mi chwilowo padł.
Czy teraz mam przegrzebać cały net w poszukiwaniu jakichś wywiadów? nie chce mi się, ale trzeba być nieświadomym tego co się dzieje żeby tego nie zauważyć, już pominę opinie widów, ale nawet słowa krytyki skłaniały się do tego że jakie to jego filmy nie są mroczne, realistyczne i ambitne. Patrz Mroczny rycerz. Ja nie bronie lubić jego twórczości, ale zachowanie 'fanów' jest jakie jest.

dlatego nie bedzie nigdy rezyserem wybitnym, ale ty tego nie zrozumiesz, bo ogladasz i lubisz tylko filmy nieambitne. tak to wyglada

slamdog-5

100% racja

z tego co pamietam to mowil cos o tym ze mozna dodac 1 pkt, wiec by sie zgadzalo

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

debil

nic takiego Pietras nie mówił

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones