Danai Gurira 

8,0
12 394 oceny gry aktorskiej
Danai Gurira
  Danai Gurira urodziła się 14 lutego 1978 roku w Grinnell, w stanie Iowa (USA). Wychowywała się wraz ze starszym bratem oraz dwiema siostrami w rodzinie bibliotekarki i nauczyciela chemii. Po ukończeniu Grinnell High School, uczęszczała do Macalester College. Otrzymała tytuł magistra na Uniwersytecie Nowojorskim. 

W 2006 roku została nagrodzona: Obie Award, Helen Hayes Award oraz Outer Critics Circle Award dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w sztuce "In the Continuum". Jej debiut w pełnometrażowym filmie kinowym przypadł na rok 2007, kiedy to zagrała jedną z głównych postaci w produkcji Thomasa McCarthy'ego - "Spotkanie". Za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Gotham, w kategorii najlepsza obsada. 

Na swoim koncie ma także gościnne występy w serialach: "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar" i "Magia kłamstwa". Aktorce partnerował także Max Thieriot w głośnym filmie Wesa Cravena pt. "Zbaw mnie ode złego".

Za punkt zwrotny w karierze Danai można uznać jej udział w ekranizacji kultowego komiksu Roberta Kirkmana zatytułowanego "The Walking Dead", gdzie grała jako Michonne.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 lutego 1978

miejsce urodzenia: Grinnell, Iowa, USA

wzrost: 170 cm

Saturn
Zdobyła 3 nagrody Saturn, 3 inne nagrody i 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma troje starszego rodzeństwa: dwie siostry - Shingai i Choni oraz brata Tarego.
Uzyskała tytuł licencjacki z psychologii na Saint Paul College w Saint Paul (Minnesota, USA), a następnie zdobyła tytuł magistra z aktorstwa na Tisch School of the Arts w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych