Danai Gurira 

8,0
13 752 oceny gry aktorskiej
Danai Gurira
  Danai Gurira urodziła się 14 lutego 1978 roku w Grinnell, w stanie Iowa (USA). Wychowywała się wraz ze starszym bratem oraz dwiema siostrami w rodzinie bibliotekarki i nauczyciela chemii. Po ukończeniu Grinnell High School, uczęszczała do Macalester College. Otrzymała tytuł magistra na Uniwersytecie Nowojorskim. 

W 2006 roku została nagrodzona: Obie Award, Helen Hayes Award oraz Outer Critics Circle Award dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w sztuce "In the Continuum". Jej debiut w pełnometrażowym filmie kinowym przypadł na rok 2007, kiedy to zagrała jedną z głównych postaci w produkcji Thomasa McCarthy'ego - "Spotkanie". Za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Gotham, w kategorii najlepsza obsada. 

Na swoim koncie ma także gościnne występy w serialach: "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar" i "Magia kłamstwa". Aktorce partnerował także Max Thieriot w głośnym filmie Wesa Cravena pt. "Zbaw mnie ode złego".

Za punkt zwrotny w karierze Danai można uznać jej udział w ekranizacji kultowego komiksu Roberta Kirkmana zatytułowanego "The Walking Dead", gdzie grała jako Michonne.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 lutego 1978

miejsce urodzenia: Grinnell, Iowa, USA

wzrost: 170 cm

Saturn
Zdobyła 3 nagrody Saturn, 3 inne nagrody oraz 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma troje starszego rodzeństwa: dwie siostry - Shingai i Choni oraz brata Tarego.
Ukończyła studia licencjackie w zakresie psychologii w Macalester College w Saint Paul (Minnesota, USA), a następnie magisterskie studia aktorskie w New York University Tisch School of the Arts w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Moim zdaniem pasuje jej rola Michonne. A Wy co o niej myślicie?:)

Najlepsza postać z całego "The Walking Dead". Mistrzowsko zagrana. Twarda, skryta, nieufna damska wersja Rambo w świecie zombie. W sumie tylko dla "Michonne" oglądam 3 sezon. Jestem pewien, że babka się wybije ostro po tej roli.

W odcinku 2 czwartej serii TWD jest taka wspaniała scena: W częsci trzeciej pojawia się tajemnicza wojowniczka - Michonne. Baba twarda jak żigulowski granit i szorstka jak diamentowy papier ścierny. I bardzo tajemnicza. W pewnym momencie, nagle Michonne dostaje do ręki małą Grimesównę i peka! I od razu staje się...

Z tą blond peruką nawet bardzo pociągająco wyglądała.

Bez niej ten serial byłby nudny, bez wyrazu. Ma w sobie coś świetnego, ciężko to wyrazić słowami !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones