Daphne Rubin-Vega 

6,7
390 ocen gry aktorskiej
Daphne Rubin-Vega
Daphne Rubin-Vega zadebiutowała na Broadwayu rolą Mimi w musicalu "Rent". Za tę rolę otrzymała Theater World Award, nominację do nagrody Tony dla Najlepszej Aktorki w Musicalu i jedną nagrodę Drama Desk Award. Rolę Mimi zdobyła w 1994 roku. Zauważył ją scenarzysta i kompozytor Jonathan Larson. Daphne występowała na Broadwayu do stycznia 1996 roku, kiedy to przeniosła się do Nederlander.
Urodzona w Panamie, Rubin-Vega przeprowadziła się do nowojorskiego Greenwich Village ze swoją rodziną jako dziecko. Karierę zaczynała wcześnie, bo jako nastolatka została wypatrzona przez producenta Arifa Mardina (który lata później wyprodukował soundtrack do sztuki "Rent"), który uznał ją za wokalną sensację i ubłagał gwiazdora Davida Bowie, by pozwolił jej zaśpiewać na soundtracku do filmu George'a Lucasa, "Labyrinth". Daphne dołączyła do zespołu Pajama Party, kóry wydał dwie płyty dla wytwórni Atlantic zanim piosenkarka nie zdecydowała się rozpocząć kariery solowej i nie zaczęła nagrywać dla wytwórni Maxi. W tym samym czasie dołączyła do nowego Labyrinth Theater Company i występowała w komediowych sztukach razem z latynoską trupą teatralną El Barrio w USA. Potem nadszedł pamiętny rok 1994, w którym to Daphne dostała rolę w "Rent".
Po opuszczeniu "Rent" w 1997 roku, Daphne Rubin-Vega wydała swój pierwszy solowy album zatytułowany "Souvenirs" dla wytwórni Polygram (obecnie Mercury). Dostała rolę policjantki Glorii Perez w "Dzikich żądzach", występując u boku Kevina Bacona i Matta Dillona. Za tę rolę dostała Blockbuster Award w kategorii Best Supporting Actress/Suspens.
W 1999 roku, zagrała Tię, czyli miłosny obiekt westchnień samego Roberta De Niro w filmie "Bez skazy". Nadal występowała w teatrze. W sztuce Karen Hartman "Gum" grała Rahmi. Zagrała także Sofię, młodą pianistkę, która zostaje aresztowana na Kubie, w produkcji Nilo Cruz "Two Sisters and a Piano" (wystawianane w Public Theater w roku 2000).
W 2001 roku, Rubin-Vega ponownie powróciła na Broadway jako Magenta w "The Rocky Horror Show" wystawianym w Circle w Square Theater. Aktorka wystąpiła u boku Toma Hewitta, Joan Jett, Dicka Cavetta i Raula Esparza. Zdobyła nagrodę dla Najlepszej Aktorki na nowojorskim Independent Film and Video Festival za rolę Olya w "Skeleton Woman". W 2002 roku, dołączyła do Drama Department po występie w "Free to Be You and Me", w reżyserii Douglasa Cartera Beane`a, a w 2003 roku, odebrała nagrodę Lucille Lortel w kategorii Best Featured Actress za rolę Canary Mary w produkcji Susan Lori Parks "Fucking A", wystawianej w Public Theater, a wyreżyserowanej przez Michaela Greifa.
W 2004 roku, Daphne Rubin-Vega dostała kolejną nominację do nagrody Tony dla najlepszej aktorki za rolę w produkcji Nilo Cruz "Anna in the Tropics", gdzie wystąpiła u boku Jimmy`ego Smits`a. Zagrała także w produkcji stacji MTC' "Between Us". Aktorka udzieliła sporo wywiadów w związku ze swą pierwszą nominacją do nagrody przyznawanej przez Rutgers University i Doctor of Humane Letters z Kean University (2005) w kategorii Outstanding Female Performance. Obecnie (2006 rok) "Dr." Rubin-Vega pracuje nad swoim kolejnym solowym albumem i wychowuje syna.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 listopada 1969

miejsce urodzenia: Panama, Panama

wzrost: 159 cm

mąż Tommy Costanzo (od 2002), dziecko
Ubrania, które nosiła grając w Original Broadway Company w musicalu "RENT" były jej własnymi ciuchami. Ubrania te zainspirowały do stworzenia linii ubrań RENT-related clothes w Bloomingdales (1996). Aktorka nadal mieszka w apartamencie w Nowym Jorku odkąd odniosła sukces w musicalu "RENT".
Rolę Det. Glorii Perez w "Dzikich żądzach" (1998) zawdzięcza swemu wspaniałemu występowi na Broadway`u w musicalu "Rent".
Daphne oraz Fredi Walker są jedynymi aktorkami które nie powtórzyły swoich ról w filmowej wersji przedstawienia Rent. Daphne musiała odmówić gdyż była w ciąży. Jej rola przypadła Rosario Dawson.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

chyba powinno być Panama, Panama City, no chyba że w innym mieście się urodziła. To jeszcze gorzej niż Polska, Ostrów.

kompletna porażka. jako jedna z kilku grających w tym filmie osób zepsuła swoją sztuczną i nieudolną grą film, który był zresztą lekko naciągany...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones