David O'Hara I

David Patrick O'Hara

7,3
2 485 ocen gry aktorskiej
David O'Hara I
David O'Hara urodził się w Szkocji w Glasgow 9 lipca 1965 roku, jego wielki dziadek był z pochodzenia Irlandczykiem. Swoją karierę aktorską rozpoczął od udziału w kinowej komedii "Comfort and Joy"(1984) Billa Forsytha oraz na scenie w 1986r. w sztukach; dramacie szekspirowskim "Romeo i Julia" jako Tybalt, "A Midsummer Night's Dream" jako Cobweb, "Arms and the Man" jako żołnierz. Zwrócił na siebie uwagę rolą Franka Higginsa w dramacie "Spirala przemocy"(1996) Terry'ego George'a. W jego dorobku filmowym jest też postać Jana Chrzciciela, który rozpoczął nauczanie na pustyni za Jordanem i ochrzcił również Jezusa Chrystusa i wskazał na niego jako na oczekiwanego Mesjasza w telefilmie biblijnym "Jezus"(19990 Rogera Younga..
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lipca 1965

miejsce urodzenia: Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Stephen is my name . . . .

Miał strasznie charyzmatyczną rolę w the Tudors, Hrabia Surrey był chyba moją najbardziej ulubioną postacią w 4tym sezonie ;) Genialnie zagrał

Kiedy na ekrany kin w Irlandii wchodził The Departed, on gościł w Dublinie i bywał częstym gościem w barze winnym, w którym pracuję :)
ani odrobinę nie zachowywał się jak gwiazda.był sympatyczny, i miły dla personelu :) . fajnie byloby gościć go znowu

Grał w 3 sezonie Luthera jako DSU George Stark.

dr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones