Henry William Dalgliesh Cavill

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/56028/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":33764,"rate":8.165472100462031,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/56028/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":5,"rate":7.8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/56028/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":8.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,2
33 764 oceny gry aktorskiej
Henry Cavill
Angielski aktor Henry William Dalgliesh Cavill urodził się i dorastał w Jersey na Wyspach Normandzkich w Wielkiej Brytanii, pomiędzy Anglią i Francją. Ma czterech braci. Lubił grać w rugby, lecz doznając poważnych obrażeń zaprzestał grania. Ukończył szkołę okrętową Stowe School, a podczas nauki grywał w produkcjach teatralnych, m.in. Oberona w "Sen nocy letniej" Williamz Shakespeare'a i Sonny'ego w musicalu "Grease". Był rezyserem i odtwórcą roli Hamleta w przedstawieniu "40 minut".

Jego pierwszą dużą rolą kinową była postać Alberta, niczego nie podejrzewającego syna Fernanda Mondego, w dramacie kostiumowym "Hrabia Monte Christo" [2001]. Wcześniej zagrał w filmie kanadyjskim "Laguna" [2001] obok Joe Mantegni i Charlesa Aznavoura.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 maja 1983

miejsce urodzenia: Jersey, Wyspy Normandzkie, Wielka Brytania

wzrost: 185 cm

Złota Malina
Zdobył Złota Malina, 2 inne nagrody i 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Złota Malina Najgorsze ekranowe dopasowanie za film Batman v Superman: Świt sprawiedliwości w roku 2017 wraz z: Ben Affleck Złoty Popcorn Najlepszy bohater za film Człowiek ze stali w roku 2014
Był jednym z kandydatów do roli Clarka Kenta w filmie "Superman: Powrót". Ostatecznie angaż otrzymał Brandon Routh.
Był brany pod uwagę do roli Cedrica Diggory'ego w filmie "Harry Potter i Czara Ognia". Ostatecznie angaż otrzymał Robert Pattinson.
Był brany pod uwagę do roli Bruce'a Wayne'a w "Batman - Początek". Ostatecznie angaż otrzymał Christian Bale.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych