SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Dynastia Tudorów

The Tudors
2007 - 2010
1 godz.
7,8 36 111
ocen
7,8 10 1 36111
21 747
chce zobaczyć
7,0 3
oceny krytyków
Młody Henryk VIII zasiada na tronie Anglii, nieugięcie dążąc do spełnienia swoich ambicji. Więcej Mniej
Dynastia Tudorów zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył 6 nagród Emmy, 18 innych nagród i 37 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Sezon 1: Oto zupełnie nowe spojrzenie na życie jednego z najsłynniejszych władców w historii Anglii! Nominowany do nagrody Emmy, laureat Złotego Globu Jonathan Rhys Meyers ("Elvis - Zanim został królem", "Mission: Impossible III") jako Król Henryk VIII uwodzi urokiem, żądzą władzy i pasją, tworząc "najgorętszy portret Henryka VIII wSezon 1: Oto zupełnie nowe spojrzenie na życie jednego z najsłynniejszych władców w historii Anglii! Nominowany do nagrody Emmy, laureat Złotego Globu Jonathan Rhys Meyers ("Elvis - Zanim został królem", "Mission: Impossible III") jako Król Henryk VIII uwodzi urokiem, żądzą władzy i pasją, tworząc "najgorętszy portret Henryka VIII w historii". Spragniony władzy i miłosnych uniesień monarcha rządzi swym królestwem tak jak żyje - z bezwzględną żywiołowością i zapamiętaniem. "Dynastia Tudorów" - sezon pierwszy to odważny, szokujący i znakomicie zagrany serial, ukazujący nieopowiedzianą dotychczas historię tyrana, który rządził swym królestwem przy pomocy intryg, zbrodni i zdrad!

studio
Bórd Scannán na hÉireann / Canadian Broadcasting Corporation (CBC) (współudział) / Irish Film Board (finansowanie) / Więcej...
tytuł oryg.
The Tudors
inne tytuły
Katarzyna Aragońska w rzeczywistości była o sześć lat starsza od Henryka VIII, natomiast w serialu jest wzmianka, że była starsza o 15 lat.
Nie ma historycznych przekazów które potwierdzałyby rzekomą biseksualność kompozytora Thomasa Tallisa o której pojawiła się wzmianka w serialu.
W niektórych odcinkach niesłusznie Henryk VIII jest tytułowany jako król Irlandii. W okresie przedstawionym w serialu mógł on jedynie być tytułowany jako Lord czy też władca Irlandii bowiem określenie król Irlandii używane było dopiero od 1541 roku.
Od lat scenarzystów fascynowała ta jedna z najbardziej krwawych (w dosłownym tego słowa znaczeniu) dynastii w długiej historii Wysp Brytyjskich. I nie ma w tym nic dziwnego! Gdzież by indziej mogli znaleźć tyle kipiącego zewsząd seksu, dworskich intryg, religijnych sporów i morza krwi, jeśli nie wśród Tudorów? Bardzo prawdopodobne, że nigdzie,... więcej
Serial HBO „Dynastia Tudorów” zyskał dużą widownię telewizyjną i według punktacji Filmwebu równie entuzjastyczne przyjęcie jego społeczności. Teraz ukazał się na DVD, więc szersze grono widzów zapozna się z tym „arcydziełem”. Sprawnie zrobiony, atrakcyjny wizualnie serial ma niestety pewne cechy, za które trudno nim się zachwycać. Pomysł nie jest... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych