Trener futbolu zostaje uwikłany w sprawę molestowania chłopca. Gdy prasa donosi o nowych ofiarach i wybucha skandal, szkoleniowiec nadal utrzymuje, że nie posiadał wiedzy na temat wykorzystywania seksualnego nieletnich.
Przeplatające się historie dwojga dzieci na tle lat 1927/1977. Głuchoniema Rose poszukuje aktorki, której zdjęcia i wycinki prasowe kolekcjonuje w albumie, a Ben po śmierci matki ucieka do Nowego Jorku, by odnaleźć ojca.
Grupa zmutowanych wojowników ninja i nieustraszona dziennikarka April O'Neil stają do walki z tajemniczym Klanem Walczących Stóp, który terroryzuje Nowy Jork.
Małżeństwo mieszkające z dwojgiem dzieci na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50. marzy o wyjeździe do Paryża z nadzieją na uwolnienie się od codzienności.
Stroniący od kontaktów towarzyskich dentysta przechodzi rutynowy zabieg, doświadczając śmierci klinicznej. Wkrótce zaczyna widzieć duchy zmarłych, które usiłują nakłonić go do dokończenia ich spraw.
Bycie superbohaterką ma swoje zalety, ale również wady. Trzeba nosić te absurdalnie obcisłe stroje, pomagać ludziom w potrzebie i ukrywać swoją prawdziwą tożsamość. To nieustanna walka o utrzymanie normalnych relacji z otoczeniem. Jenny Johnson (aka G-Girl) wie to najlepiej. Ma już dość problemów ze znalezieniem partnera i odstawiania swojego życia osobistego na boczny tor. Wszystko to jednak się zmienia, gdy poznaje Matta Saundersa. Matt jest całkiem przystojnym facetem przed trzydziestką. W dniu, w którym odkrywa, że jego dziewczyna, Jenny, jest w rzeczywistości seksowną superbohaterką G-Girl, staje się najszczęśliwszym facetem na ziemi. Pomyślcie tylko o tych wszystkich możliwościach wykorzystania supermocy w związku. We dwoje przeżywają wiele cudownych chwil, nadają nawet całkiem nowe znaczenie łóżkowej zamianie ról... Niestety, gdy początkowe podniecenie mija, Matt zrywa z Jenny, by dość szybko odkryć, że nie tak łatwo opuścić wzgardzoną superbohaterkę. G-Girl, zanim pozwoli mu odejść, zmieni jego życie w piekło.
Joanna Eberhart przeżywa załamanie nerwowe po porażce na gruncie zawodowym. Chcąc zacząć wszystko od nowa, wyprowadza się z mężem i dziećmi do miasteczka, którego mieszkańcy skrywają tajemnicę.
Drobny złodziejaszek włamuje się do domu bankrutującego milionera, lecz sam zostaje przez niego okradziony z sentymentalnej obrączki. Postanawia więc odzyskać biżuterię.
Henry Hackett - wydawca nowojorskiego tabloidu to niezadowolony z płacy pracoholik. Przyciskany przez żonę, zmęczoną jego brakiem czasu dla rodziny, rozważa zmianę zajęcia na lepsze, choć nudniejsze.