Dolph Lundgren

Hans Lundgren

7,3
17 523 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dolph Lundgren

Byłem wczoraj w 3 takich wypożyczalniach i wśród byłych gwiazd kina akcji filmów Dolpha było zdecydowanie najwięcej, bo średnio 6/7 w jednej(oczywiście licząc niezniszczalnych). Bardzo mało Seagala, w 2 wypożyczalniach nie było w ogóle jego filmów. Van Damma trochę więcej, Arnold i Sylvka też nieźle.
Głównie powtarzające się filmy: Obrońca, Morderczy Występ, Kontakt Bezpośredni, Niezniszczalni.

AdamBayern01

A Chuck był ?

bradock

Nie widziałem, może 1 max 2 tytuły, ale Dolph ilością swoich filmów miażdżył dosłownie mówiąc!

AdamBayern01

Dziwne ... Z kolei Stevena było mało ale znowu niestety za dużo go jest w Polskiej Telewizji !!!! No nie ma tygodnia ,dnia czy mieśiąca żeby z nim nie było filmu na Polsacie czy na Polsat Film .Jutro na Polsacie Mr Brooks leci o 22 .00 a we wtorek na Polsacie o 20 .00 Cudzoziemiec .No szok !!! Kto te ramówki układa wogóle ? .Dobre filmy lecą po 22 .00 ? A Gnioty o 20.00 ? Brak słów .Dobrze że wogóle tak nie warjują z filmami Van Damma ,puszczają je oszczędnie i jedynie te dobre .Bo przecież to było by nie do znieśienia .....

bradock

Jan ie rozumiem kanału Polsat, żeby puszczali filmy Seagala. Jest przecież wiele innych filmów, które są dużo lepsze i dużo bardziej popularne np. dziś obejrzany prze ze mnie Nagi Instynkt :)

AdamBayern01

O Nagi Instynkt to świetny film ,też kilka dni temu sobie go odświeżyłem ,żeby być pewny jaką ocenę postawić .Dawno już tego filmu nie puszczali .Dobrze że chociaż jedynka ograniczyła się z tym Seagalem ,bo też kiedyś mieli fioła na jego punkcie ,a jeszcze dawniej TVN .

bradock

Pewnie, że tak :) Z resztą zaproaszam do tematu: http://www.filmweb.pl/film/Nagi+instynkt-1992-1063/discussion/Rewelacyjny+film%2 C+%C5%9Bwietnie+dobrane+role%2C+i+odwa%C5%BCne+sceny+erotyczne%21,2071222
Generalnie zrobiłem to, czego w życiu nigdy nie chciałem zrobić i bardzo mnie denerwuje - zmieniłem temat.
Co do filmów Seagala, to najwięcej tak jak mówisz emituje je Polsat. TVN tez co jakiś czas, ale tylko te starsze(ostatnio były Nieuchwytny i W Morzu Ognia). Jutro leci na Polsacie Cudzoziemiec, co jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem. Szkoda, bo inne filmy dla przykładu Terminator, Punisher, czy też Lwie Serce nie pamiętam w telewizji od dawnych, niespotkanych lat!

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Dają bo to taniochy. :)

Jakby ludzie ich w ogóle nie ogladali, jak dzisiejszych filmów Seagala, to by ich nie wystawiali na półkach wypożyczalni DVD. Jak się spytałem typa w wypożyczalni, dlaczego jest tak dużo filmów jednego aktora, mówili, że cieszą się dużą oglądalnością i często się sprzedają, bądź wypożyczają.

A po za tym: Koło filmów Dolpha były jeszcze spotkane prze ze mnie(często się powtarzające) takie filmy jak Kac Vegas, Uprowadzona, Niezniszczalni. Więc filmy Dolpha to raczej nie taniochy :PP

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Przecież Dolph głównie grywał w tanich filmach klasy B,C nie licząc kilku wyjątków. ;/

No to ciekawe dlaczego jego filmy są często oglądane przez ludzi hm?

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Bo widocznie lubią i co???

I to, że klasa B i C nie jest zbytnio ogądana w dużej częstotliwości przez społeczeństwo, więc ja tu wyczuwam wciskający kit.

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Nie znam się na statystykach oglądalności. :)

AdamBayern01

Wy tu trochę z kolegą pomidorkiem mylićie pojecia ,wieksość filmów z lat 80 i 90 z Van Damme ,Lundgrenem ,Seagalem i Norrisem to była klasa B ale mimo to filmy były świetne ,miały w miare porządny budzet ,efekty specjalne itp Takie filmy jak Krwawy Sport ,Wygrać ze śmiercią ,Ostry poker w małym Tokio ,Zaginiony w akcji to były superprzeboje kina akcji .Wtedy przyznanie się do filmu klasu B nie było wstydem .Dzisiaj pewnie Koledze pomidorkowi chodzi jesli o kino klasy B to te nowe gnioty Seagala .Natomiast jesli chodzi o filmografie ,,Skandynawskiego Giganta ,, to on najlepsze filmy miał tak gdzieś do 1995 roku ,do czasu Strzelca Wyborowego .Póżniej to niestety jednak gnioty i niewypały ,chociaż zdarzają się wyjątki np Killing Machine czy Mechanik .A czemu te filmy są popularne ? Widocznie w tym rejonie co mieszkasz lubią Dolpha ,ja z kolei miałem kiedyś w pracy kolegę co lubił oglądać te nowe filmy Stevena ,ja mu mówię że to nie jest to co dawniej a on mi mówił że podobają mu się te filmy .Wiec wiesz ,różnie to bywa z tymi filmami .

bradock

Warszawa-Ursynów, kojarzysz?
O dziwo, w tej wypożyczalni nie było starych klasyków za XX wieku no może po za III częścią Ojca Chrzestnego. Ale Dolph w każdej, absolutnie każdej wypożyczalni przeważał. Seagala generalnie filmów nie było widać, to samo Chuck Morris, czy też Jet Li, ich było bardzo mało. Jacki Chana nieźle, ze 3 filmy były, w tym "Przyjemniaczek i 2 część Godzin Szczytu. Z Van Dammem raczej krucho - tylko 3 produkcje zapamiętałem. Sylvek to samo 2/3 produkcje, w tym Niezniszczalni. Z Arnoldem po za Niezniszczalnymi to tylko Bliźniacy - komedia z 1988r. z Danny De Vito. Generalnie Dolph wszędzie przeważał, jak będę miał czas to się przejadę jeszczze dalej i zobaczę. Tak to, do jakiej wypożyczalni u mnie nie wejdziesz - tam na pierwszy rzut oka widać na opakowaniu DVD: Dolph Lundgren.

AdamBayern01

Ja akurat jestem z okolic Poznania ,ale kiedyś mieszkałem w Poznaniu .Z tymi filmami na dvd to jest różnie ,ja byłem kilka lat temu w wypożyczalni tam gdzie mieszkałem i chodziłem jako dzieciak to jak jakiś czas temu byłem to najwiencej było filmów z Seagalem ale tych starych od Niko do Patryioty .Tych nowszych to nie było ,póżniej dużo było z Sylwkiem typu Rocky ,Rambo ,Cobra ,Na Krawedzi ,No i zaś Arnold i Van Damme .Z Dolphem był tylko Ostry Poker w małym Tokio .W innej byłem kiedyś też wypożyczalni to różnie było ,przeważnie to były nowości typu Uprowadzona ,Kac Vegas ,Niezniszczalni ,tych klasyków kina akcji to nie wiele było .Wiec różnie jest Adamie .

bradock

Zgadzam się. Zależy, kto co woli. Jak będę miał czas, to przejade się jeszcze do innych wypożyczalni i dam znać. Ale np. w Realu(hipermarkecie) wśród filmów akcji najwięcej było Van Damma, też około 6/7, a Dolpha tylko 2: Diamentowe Psy i Killing Machine!

użytkownik usunięty
bradock

Dosłownie to mi chodziło że te jego filmy to tanie filmy klasy B, C z "małym budżetem" dlatego stwierdzenie "taniochy" się pojawiło, poza kilkoma wyjątkami oczywiście.

No rzeczywiście od 1996 roku zaczoł już grać w tanich filmach klasy B,C i było już coraz gorzej .Ale na początku lat 90 to grał w świetnych filmach akcji ,jak Van Damme czy Seagal .
Rocky 4
Władcy Wszechświata
Czerwony Skorpion
The Punisher
Mroczny Anioł
Starcie w japońskiej dzielnicy
Uniwersalny Żołnierz
To były przecież kinowe produkcje .
Póżniej już były filmy dystrybuowane na rynek VHS :
Drzewo Jozuego
Najemnicy
Strzelec Wyborowy
Mimo wszystko te 3 filmy były dobrymi ,przyzwoitymi filmami akcji .
Strzelec Wyborowy miał budzet 11 milionów dolarów ,jak na rok 1995 to całkiem niezle jak na produkcje VHS-owską .

użytkownik usunięty
bradock

Przecież napisałem poza kilkoma wyjątkami. :Czytać uważnie. :)

Kilka wyjątków to jest może 3 -4 filmy ,a Dolph tak miał przynajmiej 8 filmów wysokobudzetowych .Ale ok ,dobrze że doszliśmy do porozumienia .

użytkownik usunięty
bradock

8 wysokobudżetowych? Oj bardzo w to wątpię. Ale i tak wychodzi na to że kilka bo patrząc że ma 50 filmów na koncie, a przypuszczam że z 6 jest wysokobudżetowych bądź średnio czyli to dużo nie jest.

No wieksość filmów Dolpha to tanie filmy ale ma też dużo dobrych wysoko -budzetowych produkcji typu The Punisher ,Mroczny Anioł ,Starcie w japońskiej dzielnicy ,Uniwersalny Żołnierz czy Niezniszczalni . Musimy też pamietać ze tanie filmy akcji klasy B wcale nie oznaczają złego kina akcji .Jest dużo bardzo dobrych B -klasowych produkcji które się ogladą łatwo i przyjemnie .

użytkownik usunięty
bradock

Chyba jedynie Niezniszczalni mają na prawdę wysoki budżet reszta średnio poniżej 10 mln bądź jeszcze mniej. Mroczny Anioł ma tylko 7 mln to przecież wcale nie jest dużo bym nazwać to wysokim budżetem. Nie napisałem nigdzie że klasa B oznacza złe kino wręcz przeciwnie czasem niektóre filmy z tej kategorii przebijają te z wyższej półki. ;) Dalej zostaje przy stwierdzeniu że głównie w taniochach grał bo taka prawda więc co tu wałkować.

Ok .W porządku .Obejrzałeś coś nowego z Bronsonem lub Norrisem ?

użytkownik usunięty
bradock

Ostatnio nic nie oglądałem. Z Bronsonem to kilka dni temu ten Zamach i Posłaniec Śmierci.

Aha .A dzisiaj leci wydział pościgowy

użytkownik usunięty
bradock

O tak wiem. :)

Widzę, że poprzebieraliście się w nowe avatary. Wszyscy się zmówiliście na czarno białe? ;-D A ja jedyna czerwona i Mateusz niebieski.

A Uprowadzona i Liberator to dla ciebie jakie kino ? A czy B ?

A czytałeś to ?http://panorama-kina.blogspot.com/2009/12/kino-akcji-klasy-b.html

AdamBayern01

Terminator i Lwie serce już dawno nie były w telewizji puszczane.

joang68

Zauważyłem. Szkoda, bo takie filmy to aż przyjemność zobaczyć w TV. :)

AdamBayern01

Mogliby w końcu je puścić, przecież to klasyki.

joang68

No dokładnie, a zamiast tego puszczją jakieś gówna z Seagalem, które się po 30min wyłacza.

AdamBayern01

o to miło dostać taką wiadomość :)a był jakieś solidne filmy u dolpha jak np "ostry poker..." ?

prof_mateusz27

Właśnie nie, tylko te starsze, wyżej wymienione. Np u Van Damma pojawił się m.in. Korpus Weteranów, JCVD i trochę starsi Ryzykanci.

AdamBayern01

ok i tak dobrze

AdamBayern01

Dolph jest wielki i to dosłownie.

karoman4

Niestety, ale nie wszyscy to widzą. Ja akurat go bardzo lubię!

AdamBayern01

Jak to nie wszyscy widzą? Ponad 190cm wzrostu i nikt nie widzi? Ej takiego olbrzyma nie sposób nie dostrzec.

karoman4

W sensie, że wielki pod względem nie wzrostu, ale umiejętności (aktorstwo)

AdamBayern01

Wiem, o co Tobie chodziło. ;-)

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Bo aktorsko nie jest wielki, stoi na niskim poziomie. Więc co tu dziwnego?

Jeśli chodzi o umiejetności aktorskie to Dolph był przecież na tym samym poziomie co Seagal ,Van Damme czy Norris .Na pewno nie był od nich gorszy ,grał różnie i w różnych filmach .Niektóre jego kreacje filmowe pod wzgldęm aktorskim .były nieżle jak np w Czerwonym Skorpionie ,The Punisher ,Mroczny Anioł czy Uniwersalny Żołnierz .Ale ogólnie Dolphowi nie udało się jakość mocno przebić w latach 90 ,dał się jednak zdominować Van Dammowi i Seagalowi .Choć w sumie nie ma co się dziwić ,,Belgijskie Mieśnie ,, i Specjalista od łamania stawów łokciowych mucili się na ekranie nieziemsko !!!

Nie że nie stoi, ale był i jest niedoceniany przez społeczeństwo. Słabym aktorem jest np. Seagal, którego każdy film jest taki sam.

AdamBayern01

Dolph mówił kiedyś w wywiadzie ze sam jest sobie winien jak jego kariera się potoczyła .Mówił że zamiast staranie czytać scenariusze i lepiej dobierać role to on ekscytował się sławą i urokami życia gwiazdy .On zaczoł predzej karierę od Van Damma i Seagala no i też predzej skończył .Nie ma co się przejmować .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones