Dolph Lundgren

Hans Lundgren

7,3
17 730 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dolph Lundgren
statnik

po pierwsze to nie jest ta sama waga i gabaryty a po drugie to oni maja po 50 lat o czym wiekszosc zapomina

kinoman989999

mimo ze maja 50 lat to by mi oraz tobie dali popalic

statnik

co nie zmienia faktu ze ta walka by komicznie wygladala. a jesli sie nie zgodzisz to udowodnisz ze nie masz pojecia o sportach walki. Prosze , moze lubisz takie cyrki to sobie obejrzyj : http://www.youtube.com/watch?v=ZifsUlirvVc

kinoman989999

nie musisz dawac linków ani trollowac, chociaz to tez moja wina ze zle sfrormuowalem pytanie, chodzilo mi dokladnie oto kto by wygral jak obydwaj panowie zaczyali kariere. nie jestem slepy ani naiwny wiem ze teraz obydwaj nie maja formy jak kiedys i ze sa lepsi wojownicy od nich. i masz racje nie mam pojeciac o sztukach walki dlatego zadaje pytania na forach

statnik

w czasach gdy zaczynali kariere w oficjalnej walce nigdy by sie nie spotkali ze wzgledu wlasnie na roznice w warunkach fizycznych. a myslisz o teoretycznej walce w jakiej formule?

kinoman989999

niewiem jak to wyrazic. ostatnio na filmweb byla animacja schwarzeneger vs bruce lee - mimo ze to dwie rozne kategorie. po prostu cos w tym stylu

kinoman989999

p.s. widzialem te video z youtube i wiem ze lundgren tam nic nie pokazal

statnik

Według mnie Van Damme - ale walka między nimi była by bardzo ciekawa ;)

AdamBayern01

Według mnie też Van damme więcej umie

statnik

170 cm kontra 198 cm i wszystko jasne

CelineMarie

Jean Claude ma 177 cm a Dolph ma 192 -193 więc upewnij się jak coś piszesz

prof_mateusz27

i vive versa -ciekawostki na Filmwebie:Van Damme ma 175 cm wzrostu,a Dolph 196 więc tak czy siak ponad 20 cm jest wyższy

CelineMarie

http://wzrostgwiazd.blox.pl/html na tej stronie patrz

CelineMarie

Wzrost nie musi świadczyć o wygranej w walce, ważne są umiejętności i wiek - a tu Van Damme przeważa :P

AdamBayern01

nie musi ale bez przesady film to nie życie,widziałeś Uniwersalnego żołnierza? Van Damme ledwo mu sięgał do pachy,już nie mówiąc o wadze itd ponadto Dolph też trenował sztuki walki i w wieku są bardzo podobnym

CelineMarie

W wieku bardzo podobnym to się zgadza (3 lata różnicy). Ale mnie chodziło o to, że Dolph ma 5 albo 3 dan karate, A Van Damme umie karate Kickboxing, Tajski Boks i Taekwondo, więc odpowiedź na pytanie kto wygra w walce jest łatwe, gdyż Van Damme ma większe doświadczenie w walce.

AdamBayern01

szanuję Twoje zdanie, lubię Van Damma ale akurat się nie zgadzam,większy jednym kopniakiem wygra bo ma większą siłę ciosu w założeniu ,że oboje znają sztuki walki ,są wysportowani itd.

CelineMarie

Ja Twojego zdania nie uznaję za błędnego. Wiadomo, Lundgren ma 2 metry wzrostu (około) i 110-120 kg, więc jest to kawał faceta :) . Nie przekreślał bym jego szans w tej walce. Na pewno była by ona wyrównana :)

AdamBayern01

otóż to :)nigdy się nie dowiemy prawdy,możemy tylko gdybać,być może w tym wypadku większy by przegrał bo np. by był mniej zwinny,szybciej by się zmęczył -tak czy siak lubię ich obu i oboje są świetni

CelineMarie

Ja bym tam żadnego nie przekreślał :) Obaj są świetni :)
Pozdrawiam Serdecznie :)

AdamBayern01

Nie wydaje mi się zeby Van Damme wiencej umiał od Dolpha .Van Damme był podobno tylko raz mistrzem europy w wadze średniej ,a Dolph był dwa raży mistrzem europy w wadze cieżkiej i raz mistrzem Australi .Van Damme umię Kickboxing ,ale czy Tajski Boks czy Teakwondo ? Tajski Boks poks pokazywał tylko w filmie Kickbokser ,w innych filmach już nie .A też nie wydaje mi się zeby Van Damme pokazywał na ekranie Teakwondo ,Norris walczy przeważnie na ekranie stylem Teakwondo ,a jego walki wyglądają trochę inaczej niż Van Damma .Tak przynajmiej mi się wydaje .Co nie zmienia fakty ze walki Van Damma w niektórych filmach były na wrecz kośmicznym poziomie ,fajnie to się oglądało .Co do werdyktu kto by Wygrał Van Damme czy Lundgren to trudno mi przewidzieć ,obaj są świetni !

bradock

Tajskiego Boksu Van Damme używał też w Lwim Sercu(uderzanie łokciami). Taekwondo dużo się od Karate i Kickboxingu nie różni, wystarczą techniczne kopnięta z wyskoku i półobrotu, tego Van Damme w filmach pokazywał najwięcej. Zapomniałem jeszcze u góry napisać 'Kickboxing", Van Damme walczy znakomicie, znaczy walczył. Ale jeżeli chodzi o Dolpha, to nie słyszałęm o nim nic więcej, jak Karate i Mistrzostwo w Australii.
Pozdrawiam Serdecznie.

AdamBayern01

Dzięki Adamie za wyjaśnie z tym Tajskim Boksem w Lwie Serce ,bo żeczywiście w tym filmie tak troche inaczej walczył niż np Krwawy Sport .Bo kiedyś jak czytałem o Van Dammie różne artykuły to przeważnie pisano ze ma mistrzostwo europy w karate Schototan czy jak to się pisze , i nic wiencej .Wiec się zastanawiałem czy zna jakieś jeszcze inne sztuki walki czy nie , czy tylko fani Van Damma takie plotki rozsiewali zeby utrzeć nosa fanom Seagala bo że Seagal podobno zna Akido ,Kendo ,Karate itp Ale teraż ok .Napewno zna jakieś inne sztuki po przecież by się do jednej nie ograniczał ,napewno wiencej trenował .U Van Damma najbardziej podoba się podczas jego walk taki odgłos jakby ryku czy wycia syreny strazacjiej podczas walki .W Krwawy Sporcie to było słychać ,podczas zadawania ciosu przeciwnikowi ...

AdamBayern01

JCVD już w wieku 18 lat zdobył czarny pas w Karate Shotokan i bodaj w tym samym roku zdobył Mistrzostwo Europy w Karate. Po czym od razu zwiał do Ameryki... Być może jak by się skupił na karierze sportowej osiągnął by więcej, ale jednak tą sprawę obalił. Wybrał aktorstwo głównie w "kinie kopanym" - i dobrze dla nas :)

Co do walki myślę że Van Damme by rozbroił Dopha, mimo że ten drugi też potrafi to i owo - 3 dan Karate Kyokushin. 176cm VS 196 CM to 20 cm różnicy ale JCVD ma długie i szybsze nogi :P

vuduu

JCVd zdobył też Mistrzostwo Belgii w Kulturystyce w 1978r. ;)

AdamBayern01

W 1998 r Van Damme został znokautowany przez swojego ochroniarza,którego prowokował.Tym ochroniarzem był Chuck Zito karateka i bokser amator.Zito powiedział pózniej w wywiadzie że Van Damme ma szczękę jak 13 letnia dziewczyna.

greggmm

Masz jakieś dowody?

AdamBayern01

W necie można znaleźć wywiady jednego i drugiego w których przedstawiają swoje wersje tego wydarzenia.

AdamBayern01

Mówił o tym również Mickey Rourke,który był świadkiem całego zajścia.

greggmm

Ciekawe, bo szczerze mówiąc o niczym takim nie slyszałem, a Van Dammem interesuje się naprawdę dużo. :PPPPP

AdamBayern01

Dla mnie tacy ludzie jak:Seagal,Van Damme,Lundgren,Adkins itp niewiele znaczą przy prawdziwych fighterach takich jak:
Andy Hug
http://www.youtube.com/watch?v=XfQu_hIv8p4&feature=relmfu

Albo Junior Dos Santos
http://www.youtube.com/watch?v=l6OYDGJNtOM

statnik

Naprawdę nie wiem ale obstawiam że Van Damme bo jest szybszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones