Dominic Sena 

6,6
410 ocen pracy reżysera
Dominic Sena
Dominic Sena jest założycielem Propaganda Films, gdzie powstała niezliczona ilość nagrodzonych teledysków i reklamówek. Swoją karierę Sena rozpoczął jako operator kamery we wczesnych latach osiemdziesiątych. Pracował przy produkcji ponad stu teledysków, został uhonorowany wieloma nagrodami za swoje nowatorskie zdjęcia.
W 1985 roku Sena włączył do swojego repertuaru reżyserię, tworząc teledyski dla Davida Bowie, Tiny Turner, Bryana Adamsa, Steve'a Winwooda, Fleetwood Mac, Janet Jackson i wielu innych. Otrzymał Grammy za Best Long Form Video (Najlepszą Długą Formę Video) za teledysk do "Rythm Nation 1814" Janet Jackson. Jego reklamówki telewizyjne, kręcone dla takich klientów, jak Nike, Saturn, Apple Computer, Acura i IBM także otrzymywały nagrody. Dwa z jego spotów dla Nike, "Bouncing TV" i "Dueling TV", oraz dla Apple, "Coal Train" przyczyniły się do nagrodzenia Propaganda Films Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmu Reklamowego w Cannes.
W 1991 roku (Nike, "Heritage"), w 1995 (Saturn, "Erin Walling") i jeszcze raz w 1996 (Nike, "Marshall Falk") reklamówki Seny zdobyły w Nowym Yorku prestiżowe nagrody AICP i na zawsze stały się częścią Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Sena zadebiutował na wielkim ekranie filmem "Kalifornia", z Bradem Pittem, Juliette Lewis, Davidem Duchovnym i Michelle Forbes w rolach głównych. W 1993 roku film otrzymał International Film Critics Jury Prize (międzynarodową nagrodę krytyków filmowych) na festiwalu w Motrealu, był także wyróżniony za zdjęcia.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 kwietnia 1949

miejsce urodzenia: Niles, Ohio, USA

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

1.Kalifornia 7/10
2.Kod dostępu 6/10
3.60 sekund 5/10
4.Zamieć 1/10

Kalifornia, Kod Dostępu(najlepszy), no i zaliczę jeszcze 60 sekund.
Także respect :D
Fajne gość robi filmy, nie ma co ...

Za zrobienie tego filmu należy mu się ogromny szacunek.

i długo, długo nic.

... a tak dobrze zaczął...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones