Don JohnsonI

Donnie Wayne Johnson

7,6
10 166 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Don Johnson

Don Johnson to aktor niezwykle utalentowany co potwierdzaja zarówno widzowie jak i krytycy. A jednak jest najbardziej znany z seriali. Myśle ze on nie ustępuje talentem największym gwiazdom lat 80 Mel Gibson, Bruce Willis itd. Ale jednak najbardziej znany jest ze swoich seriali. Zastanawiam się czy to dlatego ze Policjanci z Miami okazali się takim hitem i Don cierpiał na syndrom kapitana Klossa i przez to był pomijany przez reżyserów czy może źle dobierał sobie role? Bo jest obok Alana Aldy jednym z najlepszych aktorów serialowych nadających się do 1 ligi holywood. A moze jednak mu czegos zabrakło a ja nei zauwazyłęm. Jak sądzicie?

Wasilij

Czasami jest tak, że rewelacyjny aktor dostaje kilka świetnych ról, a resztę "śmieci" (z różnych powodów), bądź po sukcesach starają wycisnąć z jego mega roli jak najwięcej (potem mamy nieudane sequele itd.). Szkoda, że Don ma taką nierówną karierę, ale często to nie jest winą aktora (chociaż u niego alkoholizm także zrobił swoje). Ja dałem mu zasłużone 9/10, gdyż oprócz kilku niezapomnianych ról w reszcie filmów w których wystąpił często podwyższał poziom swoimi umiejętnościami (i to notabene ratowało film od mocnej krytyki). Nie zawsze aktor grający w megahitach musi być dobry. Pozdrawiam fanów doceniających jego talent.

BartSmith

Słuszna uwaga nie raz produkcję klasy B ratowało tylko to ze Don Johnson zagral o niebo lepiej niz inni aktorzy.

Wasilij

Zgadzam sie z wami, nie liczac olbrzymiego sukcesu telewizyjnego, Don, odobnie jak Kevin Costner (ktory jednak osiagnal wiekszy suckes) nie ma szczescia do krytykow i filmow kinowych. A po ptrochu tez sam sobie przesral kariere, rpzez swoj tryb zycia i hazard. Ale tak czy siak rzadzi :)

Dynekk

Miał problemy z prochami

BartSmith

Coś w tym jest, dla mnie szokiem było jak zobaczyłem podstarzałego Carla Weathersa w gniotach z wytwórni Asylum, a to przecież legendarny Apollo Creed.

Wasilij

Z filmów to pamiętam 'Harley Davidson i Marlboro Man'... a poza tym, rzeczywiście seriale.
Ale bardzo lubię Johnsona, to prawdziwy twardziel, człowiek z zasadami, za powłoką twardych, uczciwych postaci zazwyczaj kryje wrażliwą duszę.

Bruce_Lee

"The hot Spot " " Mogło być Gorzej " Django " " Długie gorące lato" - długo by wymieniać - ale uważam ze nie został należycie wykorzystany jego talent.

Wasilij

Zgadza się a na tą tajemnicę może tylko i wyłącznie odpowiedzieć sam Don, jak to było w czasach kiedy Miami Vice biło rekordy oglądalności a Don był bożyszczem wielu młodych ludzi...
czy to on sam tak chciał, czy jego prywatne życie które często gęsto na granicy prawa (panienki, alkohol, prochy) zaważyło na tym, a może możni Hollywoodu nie chcieli go czy też nie widzieli go we własnych filmach...
na te pytania nie poznamy odpowiedzi i możemy tylko sobie pogdybać.

Wasilij

niestety wielu zdolnych nie ma szczescia taki juz urok showbiznesu

Wasilij

A ja myślę, że Don Johnson nie sprawdzał się jako aktor wielkiego ekranu. Widziałem kilka jego ról filmowych - powiem tak... Nie był zły, ale jakoś nie pasował mi. Coś mi nie pasowało. Podobnie mam z Patrickiem Swayze. Choć ten akurat miał kilka pamiętliwych tytułów.
Ale może nie każdy pasuje do oczekiwań jakie mamy. To znaczy zwykle ciężko aktorom telewizyjnym przebić się do wielkiego kina. I na odwrót. Mało kto z gwiazdorów decyduje się na serialiki. Ale pomijając jego perypetie osobiste warto pamiętać, że Johnson miewał też epizody piosenkarskie. Również niewielkich rozmiarów, ale ciekawe. Na pewno warte przypomnienia...

srick.pl

No, w dwóch filmach "Django" oraz "Harley Davidson i Marlboro Man" był rewelacyjny. Innych filmów z jego udziałem nie widziałem. Także u mnie skuteczność póki co 100%.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones