Donnie Yen 

Zhen Zidan

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":10646,"rate":8.188333646439977,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":23,"rate":7.565217391304348,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":4,"rate":5.5,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":4,"name":"music","above5p":false,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"muzyki"}}]
8,2
10 646 ocen gry aktorskiej
Donnie Yen
Donnie Yen urodził się w Chinach, ale w wieku jedenastu lat cała rodzina przeniosła się do Bostonu. Tam jego matka, Bow Sim Mark - mistrzyni sztuk walk, otworzyła szkołę, słynny Chinese Wushu Research Institute. Donnie treningi pod okiem matki rozpoczął już w wieku 4 lat. Eksperymentował potem z wieloma kierunkami: od taekwondo do wushu. Został dostrzeżony i zaproszony do Pekinu, gdzie dołączył do Beijing Wushu Team i trenował z tym samym mistrzem, co Jet Li. W wieku 19 lat dostał pierwszą rolę w filmie Xiao tai ji (1984).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 lipca 1963

miejsce urodzenia: Kanton, Chiny

wzrost: 173 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Jowan Leung Sing-Si (1994 - 1995; rozwód), syn Man-cheuk; 2. Cecilia Cissy Wang (od 2003), 2 dzieci: córka Jasmine W. (ur. 2004) i syn James W. (ur. 2007)
Ma młodszą siostrę Chris.
Odrzucił propozycję zagrania w filmie "Godziny szczytu 2". W tej sytuacji twórcy zostali zmuszeni do zmiany płci postaci Hu Li, dlatego też angaż otrzymała Ziyi Zhang.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2008 r. - napój Ashaki Super Dry;
- 2012 r. - marka SHARP, kablówka TVC - idong, akcesoria elektryczne Bull Electrical, lek przeciwbólowy Ibuprofen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych