Edward NortonI

Edward Harrison Norton

8,8
100 769 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Edward Norton

Gratulacje, po 16 latach w końcu nominacja. Z wygraną będzie naprawdę cieżko, nie ma co się oszukiwać, ale i tak się cieszę, zasłużył.

mattbuyek

No ja też :) i to bardzo

mattbuyek

Zasłużył to on nie na nominację, ale na wygranie statuetki i to nawet nie za "Birdmana", ale za masę jego wcześniejszych filmów jak chociażby "lęk pierwotny" czy "więzień nienawiści". Ale to nie znaczy, że nie cieszę się z tegorocznej nominacji! Tylko jeszcze żeby wygrał.

anetaa_a

Masę, czyli dokładnie dwa. W ostatnim czasie noc ciekawego nie robił (poza występami u Andersona).

anetaa_a

powiem ci tak na wygrana zasluzyl w tym roku j, k. simmons ale jego jedynym przeciwnikiem moim zdaniem jest właśnie norton

anetaa_a

zaslużył tylko za lęk pierwotny roberto benigni w zycie jest piekne jest absolutnie genialny i tylko on mogl zdobyc oscara

mattbuyek

Zasłużona nominacja , nie zdziwilbym sie gdyby wygrał , ponieważ dla mnie zagrał najlepiej ze wszystkich nominowanych . Jedyny minus jest taki , że jego rola byla ,,krótka " .

greckzeth

Porównaj sobie to z laureatką oskara za rok 2014 w kategorii rola drugoplanowa kobieca ;p

lestek190

haha ! dobre :D

greckzeth

Simmons zagrał miliard razy lepiej.

mattbuyek

Najbardziej niedoceniony aktor, jeśli chodzi o Akademie Filmowe.

onenight1

najbardziej niedoceniony to nie jest on ale leonardo di caprio

sobol1237

Di Caprio wciąż gra bardzo podobne role ,tylko coraz bardziej ekspresywnie

jan_haberka

ale na oscara podobnie jak norton zasłużył już za role w co gryzie gilberta grape'a ale zgadzam sie że to skandal że norton nie otrzymał za lęk pierwortny

sobol1237

Wątpię czy Norton dba o to czy dostanie oscara czy nie, myślę, że on jest na tyle świadomym swojego ogromnego talentu aktorem, że nie potrzebuje jego potwierdzenia w nagrodach. Co nie zmienia faktu, że w 1997 roku rzeczywiście został "okradziony" ze swojego oscara. Rola Cuby Gooding'a Jr w filmie "Jerrym Maguire" była dobra - nie chcę mu absolutnie umniejszać, jednak nortonowska kreacja w "Lęku pierwotnym" zdecydowanie przewyższała ją poziomem kunsztu aktorskiego. Fakt, że satuetkę zgarnął Gooding Jr wynikał prawdopodobnie z innych pobudek członków akademi niż tylko chęć nagrodzenia najlepszego artystycznego występu, no cóż nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones