Eminem 

Marshall Bruce Mathers III

8,8
3 475 ocen gry aktorskiej
Eminem
Eminem (właściwie Marshall Bruce Mathers III) urodził się 17.10.1972 r. w Kansas City (Missouri, USA). W 1997 r. wydał swój pierwszy album 'Infinite'', który nie odniósł większego sukcesu. Sukces przyniosła mu za to płyta z 1998 r. zatytułowana "The Slim Shady Ep". Następstwem tych wydarzeń było przyjęcie Eminema do Aftermath Records pod przewodnictwem Dr Dre, który pomógł Slimowi w dalszej karierze. W marcu 1999 r. płyta "The Slim Shady Ep" znalazła się na 2. miejscu najlepiej sprzedawanych albumów w USA. W 2000 r. Eminem wydał kolejny krążek zatytułowany "The Marshall Mathers LP", który już w maju tego samego roku zajął pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedający się albumów w USA. Pod koniec 2000 r. problemy osobiste Eminema nieco przyćmiły jego blask. Mimo to, zdobył 3 nagrody Grammy. Zaczął współpracować z grupą D12, z którą nagrał dwie płyty "Devil's Night" oraz "D12 World". Eminem wydał jak do tej pory jeszcze 4 albumy ("The Eminem Show", "Encore", "Relapse" oraz "Recovery").
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 października 1972

miejsce urodzenia: Kansas City, Missouri, USA

wzrost: 173 cm

Teen Choice
Zdobył 2 nagrody Teen Choice, 2 inne nagrody oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty z Kimberly Ann Scott (14.06.1999 - 11.10.2001, rozwód) i (14.01.2006 - 19.12.2006, rozwód), córka: Hailie Jade Scott (ur. 25.12.1995)
Ma młodszego, przyrodniego brata - Nathana, urodzonego w 1986.
Napisał następujące książki:
- 2000 r. - "Angry Blonde";
- 2008 r. - "The Way I Am".
Miał zagrać przestępcę w filmie "Dzień próby".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

|Moim skromnym zdaniem on nadal jest marionetka masonow.gdyby naprawde odeszedl od nich skonczyl by jak kubrick ,kennedy i 2pac-w piosence not affraid,niby zarzeka sie od tajnych organizacji-ale pomyslcie ,po tym teledysku nagral z masonka rihanna.Ponoc jezdzi z nim pelno ochroniarzy itp,a jaki problem mialoby...

że jest po 40

Dlaczego w spisie jego nagród nie ma Oscara?

1. Współpracował z Polakami - autorem muzyki do "Od kołyski aż po grób" jest Andrzej Bartkowiak, a reżyserem teledysku do "Stan" jest Dariusz Wolski.
2. Jego praprapradziadek Jerzy Scheinert był Polakiem i pochodził ze wsi Kostrza.
3. Jego menedżer Paul Rosenberg jest Żydem.
4. Taka wypowiedź spowodowałaby mocny...

Nie uważacie ? Chodzi mi o to, że takie osoby potrafiły nieść ogromny przekaż dla własnego pokolenia, nie tylko przez dobrą muzykę, ale przez własny życiorys. Byli po prostu szczerzy w tym co robili. Nie było w tym takiej komercji, a szczerość i prawdziwość i to było piękne. Dzisiaj nie widać następców. Sama komercha...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones