Adam Sandler I

Adam Richard Sandler

7,7
44 015 ocen gry aktorskiej
Adam Sandler I
Adam Sandler urodził się 9 września 1966 r. w Nowym Jorku. Jest czwartym dzieckiem amerykańskich Żydów Stana i Judy Sandler. Jego starsze rodzeństwo to Scott, Liz i Val. Sandler rozpoczął występy komika w bostońskim klubie komediowym. Odkrył go tam Dennis Miller, dzięki czemu Adam trafił do "Saturday Night Live" jako autor scenariusza. Rok później występował już jako aktor. Grając tam zdobył dużą popularność, a show opuścił w roku 1995, aby skupić się na karierze aktorskiej. W tym samym roku zagrał tytułową rolę w filmie "Billy Madison". W 1998 r. zdobył tytuł magistra sztuk pięknych na Uniwersytecie Nowojorskim.Wielką popularność przyniosła mu rola Robbiego Harta w filmie "Od wesela do wesela". Sandler zazwyczaj obsadzany zostaje w rolach pierwszoplanowych, np. w "Super tacie" jako Sonny Koufax, w "Małym Nickim" jako Nicky lub jako Michael Newman w "Klik: I robisz, co chcesz" . Prywatnie jest żonaty z modelką Jackie Titone, mają dwójkę dzieci Sadie Madison i Sunny Madeline.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 września 1966

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 177 cm

Złota Malina
Zdobył 7 nagród Złota Malina, 25 innych nagród oraz 77 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Jackie Titone (od 22.06.2003), 2 córki: Sadie Madison (ur. 06.05.2006) i Sunny Madeline (ur. 02.11.2008)
W 2005 r. wystąpił w teledysku "Errtime" - Nelly'ego wraz z Snoop Doggiem.
Był brany pod uwagę do roli Willy'ego Wonki w "Charlie i fabryka czekolady", jednak ostatecznie zatrudniono Johnny'ego Deppa.
Założył wytwórnię filmową Happy Madison Productions.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

ale aktorem jest bez wątpienia bardzo dobrym

Jest dwóch aktorów charakterystycznych dla kina komediowego/familijnego - ADAM SANDLER I BEN STILLER!

ale jego komedie mnie żenują. On sam gra w każdej z nich właściwie jedną i tą samą postać z tymi samymi cechami. W dodatku , moim zdaniem, jego filmy są nieporadne a gagi w nich są tak wymuszane i czasem tak durne że wręcz żenujące. Poza tym, czy on za każdy film dostał złotą maline?
<Hejtujcie>

Jak można mówić,że to beznadziejny aktor.To chyba najlepszy aktor komediowy jakiego widziałam.Jest taki...prawdziwy.Tak gra głupie role ale właśnie...to aktor KOMEDIOWY.I nie oceniać po jednym filmie proszę....

co on zrobił w uncut gems...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones