Eric Rohmer

Jean-Marie Maurice Schérer

7,7
514 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Eric Rohmer

Dlaczego tak świetny reżyser nie ma żadnych wpisów..? Smutne to jest..

Diniej

Mam pytanie jaki film z nim polecasz? Chciałam zobaczyć jakiś uważany za najlepszy jego film...

sloneczko161

Sam widziałem kilka i powiem że jeśli 'Zielony promień' ci nie podejdzie, to nie podejdzie ci chyba żaden jego film. Oprócz tego 'Opowieść letnia', 'Paulina na plaży', 'Kolekcjonerka'.

Diniej

Ja z kolei jestem zachwycona "Moją nocą z Maud", "Nocami pełni księżyca" i "Żoną lotnika"; chyba noc z Maud jest uznany za najlepszy

jalapeno

A ja nie widziałem ani jednego i jakoś nie spieszno mi do tego...

Jimmy

O ty mendo!

_Garret_Reza_

Dziwne, że ten temat został założony po Jego śmierci. Czyżby kolejni pseudofani ? (nic nie sugeruję).

P.S. Dlaczego mendo ? Może po prostu nie lubi francuskiego kina ? 0o

MoDEddie

To on umarł w 2007? Bo wtedy właśnie ten temat został założony.

addam23

... Przepraszam najmocniej, zmyliła mnie data napisania ostatniego posta... Przepraszam :P

MoDEddie

Dobrze, że lubiłem jego dwa filmy wcześniej, to nikt mi nie napisze, że jestem jego pseudofanem. Zdecydowanie muszę też dokończyć jego opowieści.

6hojrak

Chciałbym obejrzeć jego najlepsze filmy. Jak do cholery mogę to zrobić w Polsce? Czekać aż TVP łaskawie puści coś w poniedziałek w nocy? Niestety nie mam dostępu do kanału typu Zone Europa.

c3976667

założyć kablówkę i pasjami czytać program telewizyjny cinemaxów :)

jalapeno

bardzo wiele filmów Rohmera, w tym wszystkie opowieści są na youtubie, ale to tak powiedziane w tajemnicy. by się przydał temat ' top 5'

XYZMaga

czy macie może nagrane z tv jego filmy? bo polskich napisów doszukać się nie sposób. widziałem wszystkie opowieści, kolano klary i maud. uwielbiam rohmera!

użytkownik usunięty
Diniej

To są filmy literackie. Obraz jest w nich wysmakowany, ale dość ascetyczny, tempo bardzo powolne, nośnikiem "akcji" są nieustające dialogi. Filmy Rohmera wymagają więc od widza pełnego skupienia i bardziej słuchania nawet, niż oglądania. Z tych wszystkich powodów nie trafiają do współczesnych widzów, oczekujących od kina efektownego, dynamicznego i płytkiego widowiska.
Rohmer to wspaniały i bardzo oryginalny twórca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones