Film

Captain Blood

1935 1 godz. 59 min.
7,7 1 040
ocen
7,7 10 1040
876
chce zobaczyć
{"id":"6686","linkUrl":"/film/Kapitan+Blood-1935-6686","alt":"Kapitan Blood","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/66/86/6686/7928394.2.jpg"}
Angielski lekarz zostaje zesłany na Jamajkę jako niewolnik. Udaje mu się oswobodzić i wraz z towarzyszami niedoli przejąć statek.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Doktor Peter Blood, pewnego dnia leczy rany człowieka, który jest rebeliantem przeciwko królowi Anglii. Za to lekarz zostaje skazany na śmierć. Jednakże zostaje przewieziony do Portu Royal, gdzie zostaje sprzedany do niewoli. Nabywa go Arabela Bishop. Wkrótce z zrządzeniem losu i jej drobną pomocą, ucieka łodziom. Jednakże łódź zostajeDoktor Peter Blood, pewnego dnia leczy rany człowieka, który jest rebeliantem przeciwko królowi Anglii. Za to lekarz zostaje skazany na śmierć. Jednakże zostaje przewieziony do Portu Royal, gdzie zostaje sprzedany do niewoli. Nabywa go Arabela Bishop. Wkrótce z zrządzeniem losu i jej drobną pomocą, ucieka łodziom. Jednakże łódź zostaje zaatakowana przez Hiszpański statek, pełen niewolników. Blood podnosi bunt i zdobywa statek. Sam zaś staje się jednym z najsłynniejszym piratów, Robin Hoodem mórz. Jednakże wkrótce znów stanie mu na drodze Arabela Bishop, albowiem została porwana przez inną grupę piratów i oto kapitan Blood decyduje się ją uwolnić.

na podstawie
Rafael Sabatini "Kapitan Blood" (powieść)
studio
Warner Bros.
data produkcji
1935
tytuł oryg.
Captain Blood
inne tytuły
Kapitan Blood Polska
Więcej...
Tytułową rolę miał zagrać Robert Donat, lecz nie pojawił się on na planie z powodów zdrowotnych. Kolejnymi kandydatami byli Fredric March, Ronald Colman, Clark Gable, George Brent oraz Brian Aherne. Ostatecznie Warner Brothers zdecydowało się zaryzykować i zatrudnić nieznanego Australijczyka, Errola Flynna.
Postać Blooda była pierwszą główną rolą, jaką zagrał Errol Flynn. Był na tyle zdenerwowany, że Michael Curtiz po zakończeniu zdjęć zmuszony był nakręcić ponownie sceny zrealizowane na samym początku produkcji filmu - do momentu, w którym Flynn poczuł się już pewniej.
Don MarionDon MarionMarion Davies była kandydatką do roli Arabelli Bishop, którą ostatecznie zagrała Olivia de Havilland.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Świetny

  kretus5

  A współczesne filmy o piratach nie umywają się do tych dawnych ... np. w porównaniu do np. Piratów z Karaibów . Dzisiaj mamy przesyt efektów specjalnych, W Piratach Polański jeszcze zachował trochę tej dawnej "magii" .

 • ciekawy opis...

  ludi20

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • Przedwojenny polski program filmowy

  Fram

  Przedwojenny polski program filmowy dostępny na http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/ dlibra/docmetadata?id=223& from=&dirids=1&ver_id= &lp=160&QI=BAC1B0E429D 5B75957D7E131F3215DFF-1

  • Zaimpregnowany eskapizm

   Gerard_Wolcott ocenił(a) film na 7

   Dopóki Hollywood nie pokusi się o nową wersję, spokojnie można sięgać po tę z 1935 roku i rozkoszować się tym świetnie zaimpregnowanym eskapizmem na wysokim poziomie. Cała recenzja pod linkiem: http://komet.blox.pl/2014/07/Z aimpregnowany-eskapizm.html

  • GDZIE?

   Agness_92 ocenił(a) film na 10

   Bardzo chciałabym obejrzeć ten film, więc jakby ktoś mógł się podzielić linkiem to byłabym wdzięczna