Ethan Coen

7,7
5 553 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Ethan Coen

w ich filmach zawsze mi czegoś brakuje. są niby świetne, bo wiem, że są ale zawsze mi czegoś w nich brakuje.

fightClub

Mam tak samo

napruto

bez sensu podłączać się do wątku ale muszę również przyznać. Czegoś brakuje. Jakby pier...ęcia Tarantino lub po prostu jakieś głębi.

kkiczkok

Dokładnie. Jak dla mnie to oni małpują styl Tarantino, a ich filmy są w porównaniu do jego filmów praktycznie o niczym.
Najśmieszniejsi są fani Fargo twierdzący, że film jest realistyczny xD Zachowanie postaci z Fargo wgl takie nie jest, tylko tyle, że film powstał na faktach(tani chwyt)

napruto

Bracia Coen zaczęli robić filmy przed Tarantino i jeszcze przed nim wypracowali swój styl.

dog_soldier

Mój błąd.

napruto

jakim trzeba być dyletantem aby coś takiego napisać

ApolloCreed_

Tarantino robi lepsze filmy.

napruto

w sumie tez wole filmy Tarantino jednak Coeni lepsi są jeśli chodzi o samo reżyserowanie.

ApolloCreed_

Racja.
Obejrzę jeszcze te ich filmy, które mi kiedyś poleciłeś na pw jak się pytałem.

napruto

Co? Gdzie oni małpują Tarantino?

neo_angin

Dialogi.

użytkownik usunięty
napruto

pier.lisz

fightClub

niby czegoś brakuje a jednak masz ich 2 filmy w najwyżej ocenianych

fightClub

wedlug mnie to jest to 'otwarte okno' / 'niedosycenie' / luka ktora oni zostawiaja dla widza na wlasna interpretacje....

fightClub

a ja właśnie uwielbiam to uczucie! takiej jakby pustki, która pozostaje po każdym z ich filmów, niezależnie od tego, czy ciężar gatunkowy przechyla się bardziej na komedię czy na dramat. ale to się chyba właśnie nazywa STYL....

babariba

tak z ciekawosci ogladalas film Serious Man? Jesli tak to co on zostawil u cb? co sadzisz?

użytkownik usunięty
babariba

Kwestia gustu. Ja na przykład czuję ogromny niedosyt na koniec filmów Coen'ów bo te zakończenia nie są zakończeniami... Nie zawiązuje to się jakoś, i owszem fajnie że można na koniec samemu to dostrzec co mają na myśli, ale jednak brakuje tej kropki nad "i"

"To nie jest kraj dla starych ludzi" był... średni jak na taką ocenę na fb i tyle Oscarów... Po zakończeniu tego filmu miałem podobne uczucie do tego gdy jem wspaniałą, pyszną wykwintną kolację w piękny wieczór (3/4 filmu) a potem dostaję biegunki i czar pryska (zakończenie). To indywidualna sprawa, ale filmy Tarantino mają te jaja, ten pazur, ten czarny humor i bezbłędne, mistrzowskie dialogi.

U Coen'ów jest niepowtarzalny klimat, ale... kurde nie czuję tych filmów, i o ile Fargo mi się podobał to "to nie jest kraj..." był normalny

fightClub

Mam tak samo

fightClub

Chyba najlepiej będzie jeśli zaproszę Cię obejrzenia mojego filmu na YouTube. Właśnie o braciach Coen i ich twórczości:

https://www.youtube.com/watch?v=zQ1pQVz4KsA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones