Faye Dunaway

Dorothy Faye Dunaway

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/169/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":7566,"rate":8.002379064234734,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/169/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":39,"rate":6.769230769230769,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/169/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":8,"rate":7.5,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/169/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":9.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,0
7 566 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Faye Dunaway
 • Żadna z jej ról nie znajduję się w top 100...
  A gwiazdy, raczej celebrytki za filmy dla młodzieży, zajmują miejsca w tym rankingu

 • lebland Nie przesadzaj. Wiadomo, że rankingi filmwebu można rozbić o kant.... ale przecież to rankingi popularności, nic z nich nie wynika kompletnie.

  Natomiast co do samej Faye Dunaway to uważam, że jest solidną aktorką, ale na pewno nie wybitną. W większości swoich ról pełniła tylko rolę ozdobną z powodu ładnej buzi. To moja opinia.

  Szkoda, że nie potrafiła się, zestarzeć z godnością to może teraz dostawałaby jakieś ciekawe role, ale niestety wygląda jak posklejana z plastiku.

 • DziurawaMarysia Ostatnia wielka gwiazda kina

 • DziurawaMarysia Co Ty gadasz? Nie wybitną? Przecież Jej role w „Chinatown”, „Bonnie i Clyde” i „Sieci” to majstersztyk i historia kina. A w tym ostatnim, według mnie, stworzyła jedną z najlepszych kobiecych ról w historii kina. Aktorka dekoracyjna? Widziałam wiele filmów z Jej udziałem i za dekorację robiła może jedynie w „Płonącym wieżowcu”.

 • BabyHouseman To moja opinia, dude.

 • DziurawaMarysia A no tak, poniosło mnie ^^ Chociaż uczciwie muszę przyznać ze po otrzymaniu Oscara mocno odpuściła i po 1980 roku rzadko zdarzały Jej się role w dobrych filmach.

 • lebland A co Cie tak dziwi w tym rankingu?

  Pokolenie naszych rodziców miało "kabaret starszych panów " , "kabaret Olgi lipinskiej " "kabaret tey " "Janosika " "alternatywy " "daleko od szosy " "czarne chmury " itd (ja zresztą tez to miałem choć mam 32 lata ale załapałem sie jeszcze na czasy gdzie były dwa kanały i na kazdym coś wartościowego A nie 100 kanałów i ogólnie nic) . Dzisiejsza młodzież ma "trudne sprawy " "19+" "ukryta prawda " itd więc skąd ma wiedzieć o klasyce kina o Glori Swanson o Betty Davis o Cwiklińskiej, Gogolewskim itd ? Nie ich wina tylko wina czasow w jakich przyszło im żyć, dorastac.

 • maciekb80 Taki to porządek tego świata; że ślepymi wariaci wodzą... Swoją drogą, dzisiejszą młodzież też przykłada do tego rękę, to nie wina czasów, tylko wyboru, a raczej programowa bunt wobec wartości, tradycji, autorytetów, zasad.Ostatnio słyszałem, że są statystyki, które mówią jaki procent młodych ludzi nie zna Beatlesów.No i ta tęcza...

 • lebland Ja jednak sklaniałbym się ku temu że to wina czasow bo gdybyś naszych rodziców wsadziła w dzisiejsze czasy to jarali by się tym co aktualne A gdybyś aktualną gimbaze cofneła w czasy o dwa pokolenia wstecz to ich wartości zupełnie gdzie indziej byłyby postawione. Nie można winić osób które ze sztuką z wysokiego C nie mają nic wspólnego bo niby jak mają mieć skoro nikt im jej nie podał od małego A dawniej wszyscy ją mieli podaną na tacy

 • lebland to kwestia małej liczby głosów głównie