Françoise Dorléac

Françoise Paulette Louise Dorléac

7,8
391 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Françoise Dorléac

że na zdjęciu profilowym zamiast Francoise, jest Anna Karina. Pozdrawiam.

ivunia

Też odnoszę takie wrażenie, to Karina.

ivunia

Podzielam spostrzeżenie! Weryfikator dał ciała!

madz20

Może podobnie wygląda ale to nie Anna Karina tylko Françoise

jamesbond007

James, wybacz ale mylisz się.
Oto zdjęcia ze strony poświęconej Annie Karinie oba z tej samej sesji zdjęciowej by rozwiać Twe wątpliwości - przypatrz się uważnie :).

http://annakarina.com/post/6339776556/rosedarling-anna-karina-in-a-publicity-pho to
http://annakarina.com/post/6985805086/publicity-photo-for-justine-1969

madz20

fakt, jesten fanem obydwóch aktorek i tego zdjęcia Kariny nie widziałem , mógłbym przysiąc że to Françoise :) przy okazji dzieki za link do strony o Annie

jamesbond007

Właśnie ze względu na olbrzymią sympatię do Kariny i Dorleac pozwoliłam sobie wytknąć ten błąd, małostkowość nie leży w mojej naturze, niemniej obie aktorki tak wiele wniosły do kina, że ciężko mi pojąć jak weryfikatorzy (eksperci przynajmniej teoretycznie :/) mogli posunąć się do tego by mylić je ze sobą. To marginalizowanie postaci lekko zapomnianych i nieznanych szerszej publiczności. Moim zdaniem takie błędy nie uchodzą na filmowej stronie, która ma być źródłem informacji godnym zaufania. Ponadto zamiast walczyć o ocalenie od zapomnienia, biorą w tym udział poprzez takie postępowanie... Co to za różnica Karina czy Dorleac.. Zdjęcie ładne samo w sobie więc jest ok - nikt nie zauważy...

Pozdrawiam :)!

madz20

Niestety filmweb nie jest wiarygodną stroną, to kolejny podobny problem na jaki się natykam. Kiedyś chyba z rok czekałem, żeby poprawiono zdjęcie profilowe Ingrid Thulin. Pomniejszych błędów nie zliczę, już wiarygodniejsza, chociaż zupełnie niekompletna jest Wikipedia (tam można przynajmniej samemu poprawić), o imdb już nie wspominając.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones