Franka Potente 

7,3
5 108 ocen gry aktorskiej
Franka Potente
Franka Potente, niemiecka dziewczyna o często zmieniającej kolor fryzurze i 174 centymetrach wzrostu podbija od kilku lat, swoją urodą i grą akorską, serca widzów na całym świecie.

Urodziła się w niewielkim niemieckim miasteczku. Z początku nic nie wskazywało na późniejsze sukcesy. Jej związek z aktorstwem rozpoczął się już w klasie teatralnej liceum w Houston. Później studiowała w monachijskiej Szkole Teatralnej Otto Falkenberga. Do filmu trafiła przypadkowo. Kiedyś w barze przyglądała jej się jakaś kobieta. Franka chciała już wyjść, gdyż to spojrzenie nie było dla niej przyjemne. Jakże była zaskoczona, kiedy okazało się, że kobieta ta była łowcą talentów. I tak zaczęła się kariera Franki. Już pierwszy film, "Po piątej w dżungli", przyniósł jej wyróżnienie dla najlepszej debiutanki. Potem występowała głównie w niemieckich filmach telewizyjnych. Ale prawdziwą sławę przyniósł jej dopiero znakomity film Toma Tykwera pt. "Biegnij Lola, biegnij" [98]. Jego sukces zwrócił na nią uwagę twórców z Hollywood. Za Oceanem zagrała u boku Johnny Deppa w dramacie sensacyjnym "Blow" [01] i partnerowała Mattowi Damonowi w przeboju kina akcji "Tożsamość Bourne'a" [02].
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 lipca 1974

miejsce urodzenia: Münster, RFN, (obecnie Niemcy)

wzrost: 174 cm

mąż Derek Richardson (od 2012), córka Polly (ur. 2011)
Ma młodszego o 3 lata brata.
W 2005 roku była członkiem jury MFF w Berlinie.
Jest członkinią organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals - Ludzie dla Etycznego Traktowania Zwierząt).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"Urodziła się w niewielkim niemieckim miasteczku."
Nooo, pogratulować twórcom strony i autorowi tekstu.
Nazwa miasta przez lata edukacji nie rzuciła się w oczy ani nie obiła o uszy?
Rozumiem - na żadnym etapie edukacji nie było np. historii, literatury ani geografii:(
"Niewielkie" Münster - stare (od VIII w)...

zajebista kreacja

Po obejrzeniu filmu "Lola rennt" stwierdzam, ze bardzo dawno nie widzialem tak swietnie i niesamowicie odegranej roli. Franka wzbudzila na mnie w tym w filmie spore wrazenie... Sprawdzcie sami.

Po prostu ma coś czego inne aktorki moga jej pozazdrościc - charyzmę!!! aż szkoda ze gra tak rzadko i zazwyczaj w cienkich filmach

Mowicie co chcecie. Franka Potente grala w roznych filmach - lepszych i gorszych. Ale trzeba przyznac ze w kazdym z tych filmow swietnie wcielila sie w role swoich postaci. Uwielbiam ogladac filmy z jej udzialem!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones