Odtwórz Zwiastun nr 1 1:45
SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Copper

2012-2013 45 min.
6,9 1 190
ocen
6,9 10 1 1190
1 325
chce zobaczyć
{"id":"657033","linkUrl":"/serial/Str%C3%B3%C5%BC+prawa-2012-657033","alt":"Stróż prawa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/70/33/657033/7554054.2.jpg"}
Po wojnie secesyjnej młody policjant irlandzkiego pochodzenia przemierza niebezpieczne dzielnice imigrantów i społeczności Harlemu w poszukiwaniu zaginionej żony.
{"seasons":[2,1]}
23
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Str%C3%B3%C5%BC+prawa-2012-657033/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/657033","link":"/serial/Str%C3%B3%C5%BC+prawa-2012-657033/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/657033","link":"/serial/Str%C3%B3%C5%BC+prawa-2012-657033/episode/ranking"}}
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Stróż prawa
Zwiastun nr 1 1:45
Stróż prawa - Zwiastun Nr 1 Zwiastun serialu rozgrywającego się w Nowym Jorku, w latach 60. XIX wieku. "[serial=657033]Copper[/serial]" przedstawia historię Kevina Corcorana, policjanta irlandzkiego pochodzenia odbywającego służbę w cieszącej się złą sławą dzielnicy Five Points. Próbuje tu rozwiązać zagadkę zaginięcia żony i śmierci córki.

Kevin Corcoran (Tom Weston-Jones), były amerykański bokser irlandzkiego pochodzenia, obecnie policjant, powraca do domu po zakończeniu wojny secesyjnej. Na miejscu dowiaduje się, że jego żona zaginęła, a córka nie żyje. W trakcie pracy w patrolu, na ulicach cieszącej się złą sławą nowojorskiej dzielnicy Five Points, stara się odkryćKevin Corcoran (Tom Weston-Jones), były amerykański bokser irlandzkiego pochodzenia, obecnie policjant, powraca do domu po zakończeniu wojny secesyjnej. Na miejscu dowiaduje się, że jego żona zaginęła, a córka nie żyje. W trakcie pracy w patrolu, na ulicach cieszącej się złą sławą nowojorskiej dzielnicy Five Points, stara się odkryć prawdę o tym, co stało się z jego rodziną. W poszukiwaniach pomagają mu dwaj przyjaciele z czasów wojny: Robert Morehouse (Kyle Schmid), nieobliczalny syn bogatego przemysłowca i Matthew Freeman (Ato Essandoh), utalentowany afroamerykański lekarz. Trzej mężczyźni dzielą tajemnicę z pola walki, która łączy ich życie na zawsze.

na podstawie
Tom Fontana (materiały do scenariusza, historia) / Will Rokos (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
studio
BBC America (współudział) / Beta Film / Cineflix Studios / Więcej...
inne tytuły
W odcinku pt. "In the Hands of an Angry God", Corcoran wspomina pokojówce o placu Parnella w Dublinie. Jednak w latach sześćdziesiątych XIX wieku, kiedy to umiejscowiona jest akcja serialu, nazywany był on placem Rutlanda. 
W odcinku pt. "In the Hands of an Angry God", pojawia się historyczna postać biskupa Benjamina T. Onderdonka. Jednak prawdziwy biskup Ondendonk zmarł w 1861 roku, podczas gdy akcja odcinka rozgrywa się trzy lata później.
W odcinku "The Hudson River School", konfederacki szpieg twierdzi, że był przetrzymywany w więzieniu armii Unii na Wyspie Johnsona, niedaleko Sandusky, do którego ludzie pływali łodziami wiosłowymi, żeby zobaczyć się z więźniami. Jednak, o ile na Wyspie Johnsona faktycznie znajdowało się więzienie wojskowe, to raczej niemożliwe jest by ludzie pływali doń łodziami, chyba że później przemierzyliby większą część stanu. Rzeka Ohio płynie przy południowej granicy stanu Ohio, podczas gdy Wyspa Johnsona znajduje się w Zatoce Sandusky, na Jeziorze Erie, na północnym krańcu stanu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Główny bohater Kevin C.

  gabi_2 ocenił(a) serial na 6

  obejrzałam jak dotąd 8 odcinków 1 sezonu i co mnie zastanawia. Kevin jest taki udręczony po stracie córki to rozumiem. Zaginęła jego żona czyli nie wiadomo czy żyje czy nie. Żona, którą dodajmy bardzo kocha i stale jej szuka. A mam wrażenie, że "dyma" wszystkie babeczki jakie się napatoczą. Więc ... więcej

 • Lepszy czy gorszy od Ripper Street?

  aklekot

  Sądząc z opisu, jest w podobnym klimacie, ale czy również podobnej jakości? Jak sądzicie?

 • Czy opowieść zamknięto w całość ?

  hist1410

  Zastanawiam się, czy zacząć oglądać serial. Wiem, że trzeciej serii nie będzie. Dlatego prosiłbym o odpowiedź, czy opowieść drugiej serii tworzy zamkniętą całość, czy zostawili wiele otwartych wątków ?

 • Jest mi smutno

  Gorgona

  Myślałam, ze jakoś to przemilczę, że zacisnę zęby i będę oglądać drugi sezon jak gdyby nigdy nic. Ale nie dam rady. Po pierwszym sezonie, który dał nam ciekawy scenariusz, pełnokrwiste postaci i dużo przemocy spodziewałam się, że zgodnie z zasadą drugich sezonów - te wszystkie elementy dostaniemy ... więcej

 • Refleksje znad whisky (na razie po S01E06 sezonie)

  misiek_st

  Serial ma swoje słabości, ale generalnie jest, kurde, mocny. Sam Kevin wygląda wypisz-wymaluj jak Kris Krisfofferson w "Pat Garrett i Billy Kid" (buźka, loki, nawet kapelusz), a utyka identycznie jak Orry Main z "Północ-Południe&q uot;). Minusy: - trochę brak mi postaci ... więcej

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.