film

Szanghaj

Shanghai
2010
1h 45m
6,4 3 177
ocen
6,4 10 1 3177
Podający się za dziennikarza amerykański szpieg, Paul Soames, przypływa do Szanghaju, by spotkać agenta Connera. Wkrótce po jego przybyciu mężczyzna zostaje jednak zamordowany. więcej mniej
Szanghaj zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Opowieść o miłości, zdradzie i zazdrości, rozgrywająca się podczas II wojny światowej. Rok 1941. Do Szanghaju, na statku "Bremen", przypływa Paul Soames (John Cusack), by rozpocząć pracę w angielskojęzycznej gazecie. Paul nie jest zwykłym dziennikarzem, ale amerykańskim agentem, którego zadaniem jest nawiązanie kontaktu z bliskimOpowieść o miłości, zdradzie i zazdrości, rozgrywająca się podczas II wojny światowej. Rok 1941. Do Szanghaju, na statku "Bremen", przypływa Paul Soames (John Cusack), by rozpocząć pracę w angielskojęzycznej gazecie. Paul nie jest zwykłym dziennikarzem, ale amerykańskim agentem, którego zadaniem jest nawiązanie kontaktu z bliskim przyjacielem, Connerem (Jeffrey Dean Morgan), posiadającym ważne informacje wywiadowcze. Do spotkania przyjaciół jednak nie dochodzi, a Conner zostaje zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach. Paul, próbując dowiedzieć się, jakie informacje zdobył przyjaciel i kto go zamordował, poznaje piękną Anne (Li Gong), jej męża Anthony'ego (Yun-Fat Chow) oraz japońskiego kapitana Tanakę (Ken Watanabe)...

boxoffice
$15 302 093 na świecie
$46 425 w USA
$15 255 668 poza USA
budżet
$50 000 000
studio
Living Films / Phoenix Pictures / TWC Asian Film Fund / więcej
tytuł oryg.
Shanghai
inne tytuły
Johnny Depp był zainteresowany wystąpieniem w tym filmie.
John Cusack wyznał, że gdy tylko usłyszał, iż twórcy zainteresowani są obsadzeniem go w filmie, zaczął bardzo napastliwie ubiegać się o rolę.
Gabriel Yared został zatrudniony do napisania muzyki, ale musiał się wycofać. Następnie zatrudniono Alexa Heffesa, lecz jego muzyka po nagraniu została odrzucona.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jest bardzo przykuwająca. Fabuła, gra aktorska - może się podobać. Bez skomplikowania i dość romantycznie opowiedziane, z ciekawym wątkiem szpiegowskim (ale w zasadzie bardziej w tle niż na pierwszym planie). Całość dobrze zmontowana.

Witam. Od jakiegoś czasu poszukuję filmów o tematyce wojennej Dalekiego Wschodu. Dla nas Polaków jest to temat dość mocno abstrakcyjny, a nawet dla Amerykanów i Brytyjczyków jakby już nieco zapomniany, ale trzeba przyznać, że jest dość ciekawy i nie mniej "widowiskowy".
II Wojna na Dalekim Wschodzie to nie tylko...

Zabrakło:
1. Dobrej muzyki - w filmach tej klasy i z taką fabułą to 50% sukcesu w odbiorze
2. Napięcie - motywów gdzie owo napięcie powinno się znaleźć było wiele ale napięcia zero
3. Gołej Azjatki, co by nie było, mało ich w filmach a tu ewidentnie była okazja.

Plus za:
1. Ciekawa fabuła, trochę historii jak by nie...

więcej

Zmysłowa

ocenił(a) film na 7

Nawet niezły film,zwłaszcza że słaba ocena ogolna,bardzo zmysłowa Li Gong.

7/10

ocenił(a) film na 7

Ogolnie fajny ale liczylem na bardziej ciekawszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones