Gale Harold 

Gale Morgan Harold

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":655,"rate":7.340458015267176,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":21,"rate":7.571428571428571,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
655 ocen gry aktorskiej
Gale Harold
Gale Morgan Harold urodził się 10 lipca 1969 roku w Decatur, w Georgii (USA). Wychował się w rodzinie inżyniera i agentki nieruchomości. Ma starszą siostrę i młodszego brata. Jego rodzina należała do bardzo religijnych, co miało wpływ na wychowanie Cale'a. W wieku 15 lat postanowił jednak odejść z kościoła.

Po ukończeniu Szkoły Lovett w Atlancie, uczęszczał na American University w Waszyngtonie, gdzie otrzymał stypendium za granie w piłkę nożną. Interesował się fotografią, dlatego przeniósł się do San Francisco aby studiować sztuki piękne w San Francisco Art Institute. Zanim zaczął grać filmach pracował jako stolarz i mechanik.

W 1997 roku córka aktora Martina Landauau, Susan Landau, zasugerowała mu, aby sprawdził swoje możliwości w w aktorstwie. Przeniósł się do Los Angeles i rozpoczął 3-letnią naukę aktorstwa. W wieku 28 lat został przyjęty do grupy teatralnej w Actors Conservatory Program.

W 2000 roku wcielił się w postać Briana Kinneya w cieszącym się popularnością serialu "Queer as Folk". Serial został zakończony po udanych pięciu sezonach. Gale miał zagrać główną rolę agenta specjalnego Grahama Keltona w krótkim serialu stacji FOX "Zaginiona". Jednakże twórcy zmienili plany co do tej postaci, dlatego w siódmym odcinku Graham zginął. Od tamtej pory jego kariera rozwija się w szybkim tempie. W 2009 roku wcielił się w Juliana Parisha w serialu stacji CW "Hellcats". Rok później zagrał postać Charlesa Meade'a w ekranizacji serii powieści L. J. Smith pod tytułem "Tajemny Krąg", gdzie wystąpił u boku Phoebe Tonkin oraz Britt Robertson.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 lipca 1969

miejsce urodzenia: Decatur, Georgia, USA

wzrost: 187 cm

W 2000 roku wziął udział w rekalmie Pontiaca Azteka.
Ma starszą siostrę i młodszego brata.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych