Brittany Leanna Robertson

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":10668,"rate":7.778121484814398,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":25,"rate":7,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,8
10 668 ocen gry aktorskiej
Britt Robertson
Brittany Leanna Robertson urodziła się 18 kwietnia 1990 roku w Charlotte (Karolina Północna, USA). Wychowywała się w pobliskim Greenville, gdzie wraz ze swoim młodszym rodzeństwem - trzema siostrami i trzema braćmi - była uczona przez matkę w domu. Jej pierwsze występy przed publicznością miały miejsce na deskach teatru Greenville Little. Jako dwunastolatka zamieszkała z babcią w Los Angeles i zaczęła regularnie uczęszczać na przesłuchania do programów telewizyjnych.

Pojawiała się w kolejnych produkcjach, jednak pierwszą poważną propozycję otrzymała w 2004 roku, kiedy zagrała Michelle Seaver w filmie "Dzieciaki, kłopoty i my: Powrót Seaverów". Trzy lata później wcieliła się w postać Cary Burns w komedii romantycznej z gwiazdorską obsadą "Ja cię kocham, a ty z nim". W tym samym roku wystąpiła w odcinku "Go to Hell" serialu "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas". W 2008 roku zagrała główną bohaterkę w ekranizacji powieści Jodi Picoult zatytułowanej "Dziesiąty krąg". W następnym roku otrzymała małą rolę w filmie "Alyson Stoner Project". Na swoim koncie ma także występy gościnne w serialach: "Power Rangers Time Force", "Freddie" i "Sheena". Największą sławę przyniosła jej rola nastoletniej Lux Cassidy w produkcji stacji CW zatytułowanej "Druga szansa". W 2011 zagrała główną rolę w ekranizacji serii powieści L. J. Smith pod tytułem "Tajemny Krąg", gdzie wystąpiła u boku Phoebe Tonkin.

W 2012 roku została uznana za jedną z 55 twarzy przyszłości przez Nylon Magazine.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 kwietnia 1990

miejsce urodzenia: Charlotte, Karolina Północna, USA

wzrost: 160 cm

Jest najstarsza z siódemki rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych