Geoffrey Rush

Geoffrey Roy Rush

8,7
46 302 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Geoffrey Rush

widziałam z nim Piratów i Monachium. Jeśli w innych filmach jest równie dobry, to znakomicie pasuje do definicji aktora idealnego. Zamierzam sięgnąć po jego dorobek, ale tytułów jest tak wiele... pomóżcie mi wybrać kilka na początek. według waszego odczucia: od czego powinnam zacząc?

Ronemund

Zatrute pióro - genialny film i genialna rola Rusha ;]
Gorąco polecam żebyć zaczeła od tego właśnie filmu
jak obejrzysz opisz wrażenia ;]
pozdrawiam

Ronemund

Zobacz też koniecznie "Blask". to film, którym zaczął swoją międzynarodową karierę i za który zgarnął wszystkie znaczące nagrody aktorskie w danym roku (włącznie z Oskarem). No i oczywiście "Zatrute pióro" - obowiązkowo. No i "Peter Selers - życie i śmierć".

Ronemund

Zatrute pióro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Ronemund

zatrute pióro:)...........................

nenyaaaa

Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z przedmówcami: Zatrute Pióro to obowiązkowy film dla fanów Rusha.

HuntMocy

Geoffrey Rush ma wg mnie niesamowity talent aktorski. Trzeba Mu to przyznac. 90% aktorów nie moze sie z nim rownac...

Ronemund

Zatrute pióro przede wszystkim. Polecam też Blask i Zakochanego Szekspira, ponieważ zagrał tam bardzo dobre role, chociaż filmy nie powalają. Pozdrawiam:*

Charlize

Jak to ,,Blask" nie powala? Ten świetny film m.in. powala właśnie znakomitym aktorstwem, w tym przede wszystkim Rusha. Choć aktor występuje na ekranie tylko przez ok. 30 minut, to jest to 30 minut geniuszu Geoffrey'a Rusha. Oscar, Złoty Glob, BAFTA it. w pełni zasłużone!

Pzdr!:)

mati_4

Rush w ''Blasku'' był rewelacyjny, nie przeczę, ale film nabierał energii dopiero gdy on pojawiał się na ekranie. Bezwątpienia zasłużył na każdą ze zdobytych nagród. Sceny gdy był zastąpiony przez młodszego aktora nie były już takim majsterszykiem. Uznaję, jednak wyższośc ''Blasku'' nad ''Zakochanym Szekspirem''! Pozdrawiam

Charlize

No to są akurat twoje osobiste odczucia. Dla mnie film cały czas jako opowieść trzymał tempo. Racja, tylko sceny z Rushem były majstersztykiem, ale inne sceny np. z koncertów, grania Raichmanowa, popis aktorski Armin Mueller'a-Stahla, który grał ojca również mi się bardzo podobały.

Pzdr!:)

mati_4

Zatróte pióro, hmm nie jestem oryginalna:)

HekateV

To ja będę oryginalny: jak już obejrzysz "Zatrute pióro" i "Blask" to możesz sprawdzić jego kreacje w "Krawcu z Panamy" i "Życie i śmierć Petera Sellersa" (przekrój możliwości) albo wreszcie toksyczną rolę w mało oryginalnym "Płynąc pod prąd".

Ronemund

warto rowniez zobaczyc 'candy', swietna rola drugoplanowa geoeffrey'a ale tez ogolnie bardzo dobry kawalek kina. polecam

bhebhe

Elizabeth............................................................

Ronemund

O Blasku wszyscy pisali, ja polecam Elizabeth /tą z Blanchett, ale nie nową część Złoty wiek, tylko poprzednią/. Rola po prostu świetna, pokazuje kawałek gigantycznych możliwości tego aktora. Zupełne przeciwieństwo ról takich jak w Blasku, czy Krawcu z Panamy. W ogóle, ten aktor chyba w każdej roli jest totalnie inny - za co z podziwu biję pokłony i obuwie całować mu mogę.

look3

Zatrute Pióro zdecydowanie najlepsze. Nie widziałam Blasku, ale pomińmy. W Zatrutym Piórze Rush był tak niesamowity, że trudno mi sobie wyobrazić aby mógł w jakimkolwiek filmie zagrać lepiej. Dziwię się, że nie zgarnął za ten film Oskara(chociaż był nominowany bodajże).
Świetny film, genialna rola Rusha.

Ronemund

ZATRUTE PIÓRO - zdecydowanie najlepszy film Rusha, choć i w pozostałych nie jest gorzej. Doskonały aktor!

skeepek

Peter Sellers - Życie & Śmierć- szereg ciekawych ról

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones