George Lazenby 

George Robert Lazenby

6,5
1 002 oceny gry aktorskiej
George Lazenby
George Lazenby urodził się 5 września 1939 r. w Australii. Służył w Australijskiej Armii, potem zajmował się handlem samochodami. W 1964 r. przyjechał do Londynu. Stał się tam bardzo znanym modelem.

W 1968 r. po rezygnacji Seana Connery'ego z roli agenta 007, Lazenby wygrał rolę w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości". Nie miał wówczas aktorskiego doświadczenia. Grywał tylko w reklamach telewizyjnych, jednak przekonał producentów dobrze prezentując się w scenach walki. Na planie nie układało mu się z reżyserem Peterem Huntem i Dianą Rigg, filmową Tracy. Mimo jego słabo przyjętej kreacji, film jest uważany za jeden z najlepszych z serii. Po tym filmie kariera Lazenby'ego załamała się. Występował w telewizyjnych serialach, serii filmów o Emmanuelle i w kilku filmach akcji z Hong Kongu.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 września 1939

miejsce urodzenia: Goulburn, Australia

wzrost: 188 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Christina Gannett (1971 - 1995, rozwód), 2 dzieci: córka Melanie Andrea (ur. 13.09.1973), syn Zachary (ur. 1974); 2. Pam Shriver (od 12.06.2002 - 2008, rozwód), 3 dzieci: George Samuel (ur. 13.07.2004), bliźnięta Samuel Robert i Kaitlin Elizabeth (ur. 01.10.2005)
Miał zagwarantowany kontrakt na 7 filmów o przygodach agenta 007, ale odrzucił tę propozycję.
Był brany pod uwagę do roli Jezusa w komedii "Żywot Briana". W postać tę wcielił się Kenneth Colley.
W Australijskiej armii był instruktorem sztuk walki - ma więcej niż jeden czarny pas, a trenował między innymi u samego Bruca Lee.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetnie zagrał Bonda a film "W tajnej służbie jej królewskiej mości" to jeden z lepszych bondów. Leczcie się

Dzięki niemu ten film ma w sobie klimat.

Bardzo fajny dokument o nim powstał - "Jak zostałem Bondem". Do obejrzenia na C+. Niesamowita historia, jak gościu znikąd zagrał jedną z najbardziej znanych postaci w historii.


Pytam się skąd ta niska ocena? George Lazenby był i jest genialny.

nie mam pojęcia dlaczego wszyscy tak nie cierpią jego wersji Bonda. Przecież jego film to solidny kawał kina akcji, poza tym był on bardzo dobrym przedstawieniem Bonda jakiego widział Fleaming, także ze względu na grę aktorską bo dla mnie jest on o niebo lepszy niż np. bezpłciowy Timothy Dalton czy Moore o którym filmy...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones