George Michael II

Georgios Kyriacos Panayiotou

9,0
25 ocen występów osoby
George Michael II
Urodził się 25 czerwca 1963 w północnej części Londynu. Pochodzi z rodziny greckich emigrantów. Jego matką jest Lesley Angold Harisson a ojcem - Kyriacos Panayiotou. Mając zaledwie 7 lat potrafił wygrać na skrzypcach ludowe melodie greckie. Marzył o tym aby zostać pilotem, ale wada wzroku uniemożliwiła to. W szkole średniej poznał Andrew Ridgeley'a z którym w 1981 założył zespół Executive. Grali muzykę do tańca i występowali na szkolnych dyskotekach. W 1983 utworzyli duet Wham!, który w ciągu dwóch lat stał się najpopularniejszą grupą muzyki pop.
Ich największe przeboje to: "Wham! Rap", "Bad Boys", "Club Tropicana" "Wake Me Up Before You Go-Go". W 1984 wydał pierwszy solowy singiel "Careless Whisper". Piosenkę tę napisał mając zaledwie 17 lat! W 1986 Wham! wydało ostatnią płytę pt. "The Final", a pożegnalny koncert na Wembley oglądały na żywo 72 tysiące fanów. W 1987 roku George, jako pierwszy biały mężczyzna, zaśpiewał w duecie z wspaniałą artystką soulową, Arethą Franklin piosenkę "I Knew You Were Waiting"; Pierwszy album "Faith" z takimi przebojami jak "I Want Your Sex, "Faith", "Father Figure", "One More Try" czy "Monkey" ukazał się w 1987. Po otrzymaniu nagrody Grammy, spektakularnej akcji pomocy chorym na AIDS i ubogim dzieciom w lecie 1992 George Michael znowu wrócił na listy przebojów hitem "Too Funky". Sam wyreżyserował teledysk, a w 1989 dostał nagrodę MTV Video Awards za "wkład w rozwój sztuki filmowania muzyki". Absolutnie oryginalny pomysł na wideoklip "Freedom 90", w którym sam wokalista nie pojawił się, za to super modelki Cindy Crawford, Linda Evangelista, Naomi Campbell śpiewały jego głosem. W 1990 powstała płyta "Listen Without Prejudice" Większość piosenek z tego albumu ma surorowe brzmienie, mocno inspirowane klasyką z lat 60. oraz czarnymi rytmami i jazzowymi nastrojami. W październiku 1991 roku George Michael trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie za sprawą procesu, który wytoczył swej firmie fonograficznej Sony Music Entertainment, a od której chciał się uwolnić, ponieważ, jego zdaniem, firma ta nie akceptowała wybranego przez niego kierunku rozwoju kariery muzycznej. Dziewięć miesięcy później sprawa zakończyła się z korzyścią dla firmy. W lipcu 1995, po wielu miesiącach negocjacji, uzgodniono, że George opuści Sony. Pierwszą płytą, jaką nagrał dla Virgin Records była "Older" i ukazała się 13 maja 1996 roku. Uzyskała status płyty multiplatynowej i/lub złotej w 34 krajach, w tym - w Wielkiej Brytanii - pięciokrotnie platynowej. W 1998 roku Epic Records wydała płytę "Ladies and Gentlemen: The Best of George Michael". Płyta ta powędrowała na szczyty list przebojów już w pierwszym tygodniu od chwili swego ukazania się 9 listopada i pozostała tam przez osiem tygodni, osiągając wynik ponad 2 milionów sprzedanych egzemplarzy. George wydał również duet z wspaniałą wokalistką bluesową Mary J. Blige "As". Pod koniec 1999 George wydał czwartą płytę pt. "Songs from the Last Century" na której znalazły się piosenki najlepszych autorów mijającego stulecia. Ta retrospektywna kolekcja zawiera wersje Michaela,wykonującego Roxanne Miss Sarajevo. W pierwszej połowie 2000 roku George Michael dał dwa koncerty charytatywne. Najnowsza płyta artysty "Patience" ukazała się w 2004. Zmarł 25 grudnia 2016 roku. Przyczyną śmierci była kardiomiopatia rozstrzeniowa z zapaleniem mięśnia sercowego oraz stłuszczenie wątroby.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

data urodzenia: 25 czerwca 1963

data śmierci: 25 grudnia 2016

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 183 cm

W 1979 roku założył razem z Andrew Ridgeley'em, Davidem Austinem i jego bratem Paulem, swój pierwszy zespół "The Executive".
W 1990 roku ukazała się jego autoryzowana biografia autorstwa Tony'ego Parsonsa zatytułowana "Bare".
W 1987 jako pierwszy biały mężczyzna zaśpiewał w duecie z Arethą Franklin piosenkę pt. "I knew you are waiting for me"
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Cóż za ironia...
To były Jego last Christmas :(

Przykro mi z powodu Jego śmierci ;( Jest i pozostanie dla mnie jednym moich z najbardziej ulubionych piosenkarzy.

szczególnie Cowboys and Angels ...Można odpłynąć gdy to śpiewa. Najpiękniejszy współczesny męski głos.Uwielbiam Go :}

jego glos, jego styl, jest fajnym typem geja, mam paru moich znajomych gejow, nie maja jakis dziwnych odruchow ani gestykulacji, sa bardzo w porzadku i GM bardzo mi ich przypomina

gdzie wasza tolerancja rodacy, przecież śpiewa dobrze :)

Ma taki śliczny głos, jak słucham "Careless whisper" to odpływam!!!
Naprawdę George ma się czym pochwalić taki cudowny głos to rzadkość!!!
Jednyną osobą, która może z nim stanąc na rózni jest Elton John :):):)
Oboje maja olśnieeające głosy!!! W głosie Eltona już się zakochałam teraz przyszedł czas na Georga!!! Coś w...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones