Mary J. Blige 

Mary Jane Blige

7,1
3 015 ocen gry aktorskiej
Mary J. Blige
Mary J. Blige urodziła się 11 stycznia 1971 roku w Nowym Jorku jako Mary Jane Blige. Jest córką muzyka jazzowego (Toma). Znana jest jako piosenkarka hip hop, R&B, soul.
Po odejściu ojca, kiedy miała 4 lata, zamieszkała z matką i rodzeństwem w Yonkers. W wieku 7 lat wzięła udział w konkursie talentów. Konkurs wygrała śpiewając piosenkę "Respect" Areth'y Franklin.
Dzięki swym pierwszym nagraniom okrzyknięto ją "Królową Hip Hop Soul". Jej debiutancki album "What's the 411" (1992) został sprzedany w dwóch milionach egzemplarzy. Jej wydane albumy wielokrotnie otrzymywały status złotej i platynowej płyty. Za album "Mary" (1999) otrzymała nominację do Nagrody Grammy. Wielokrotnie gościnnie na jej płytach wystąpiły prawdziwe gwiazdy, m. in. Busta Rhymes, Lauryn Hill, Eric Clapton, George Michael, Elton John, Missy Elliott czy Lenny Kravitz.
Piosenkarka często wspomaga akcje humanitarne: antynarkotykowe, edukacyjne, zdrowotne. Otrzymała nagrodę "Do Something" od magazynu "The Rolling Stone" za wkład i zaangażowanie w organizacje pożytku publicznego. 
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 stycznia 1971

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 168 cm

mąż Kendu Isaacs (od 07.12.2003 do 05.03.2018, rozwód)
Otrzymała nagrodę za całokształt pracy od 100 Black Men.
Znalazła się na III miejscu w rankingu magazynu People: 50 Najpiękniejszych ludzi świata w 2008 roku.
W 2008 r. wraz z Natashą BedingfieldMariah CareyBeyoncéKeyshią ColeRihannąCarrie UnderwoodFergieLeoną LewisMiley Cyrus,  AshantiCiarąSheryl CrowMelissą Etheridge i LeAnn Rimes wzięła udział w nagraniu piosenki "Just Stand Up". Pieniądze ze sprzedaży singla przekazano organizacji Stand Up To Cancer zbierającej środki na badania nad rakiem.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Zdjęcie demona na profilowym. Okropne.

  4
  • to kiedy ona się w końcu urodziła? 70 czy 71?

   • Od września 2001 roku oficjalną piosenką opery mydlanej "Żar młodości" jest "No More Drama". To był świetny utwór, który był nawet w czołówce światowych list przebojów pod koniec 2001 roku.

    • Podobno ma zagrać Ninę Simone w biografii tej wybitnej piosenkarki. Nie mogę się doczekać, kiedy film ujrzy światło dzienne, choć póki co od dłuższego czasu jest na etapie "pre-produkcji"... Obyśmy nie musieli czekać zbyt długo!

     • Mary J to jedna z najlepszych wokalistek obecnych czasów.Talent,Piekno i osobowość w jednym....Jak ja słyszę czuje jej ból i ciary mnie przechodza po plecach!!!