Victor Garber 

Victor Joseph Garber

7,1
6 642 oceny gry aktorskiej
Victor Garber
Victor Garber jest kanadyjskim aktorem i piosenkarzem rosyjskiego pochodzenia. Zaczął wystepować w wieku lat 9, a kiedy miał lat 15 przyłączył się do University of Toronto Hart House.
W 1967 roku założył zespół folkowy "The Sugar Shoppe". Grupa osiągnęła umiarkowany sukces, występując nawet w programie "Ed Sullivan Show" i "The Tonight Show Starring Johnny Carson".
Swoje pierwsze sukcesy na scenie odniósł w rodzinnej Kanadzie, gdzie zagrał m.in. Jezusa w "Godspell" w 1972 roku. Rok później powrócił w tej roli w kinowej wersji musicalu, szybko jednak wrócił na deski teatru.
Victor Garber to przede wszystkim czołowy aktor Brodwayu, który od ponad dwóch dekad występuje w komediach, dramatach i musicalach. Brał udział w oryginalnych produkcjach "Deathtrap", "Sweeney Todd" i "Noises Off" i oryginalnej off-brodwayowskiej obsadzie "Assassins".
Ma na koncie kilka nominacji Tony za swoje teatralne osiągnięcia artystyczne, a jego kariera w telewizji i kinie w większości ogranicza się do ról drugoplanowych.
Po blisko 20 latach powrócił do kina m.in. w rolach sprytnego detektywa podkradającego klientów Michaelowi J. Foxowi i Nathanowi Lane w filmie Jamesa Lapine'a "Life with Mikey", przyjaciela Toma Hanksa w "Bezsenności w Seattle" Nory Ephron, eksmęża Goldie Hawn w "Zmowie pierwszych żon" oraz Thomasa Andrewsa - konstruktora tytułowego "Titanica". Zagrał także w "Legalnej blondynce" i "Tuck Everlasting". W późnych latach 80. zagrał Liberace w filmie telewizyjnym.
W latach 2001-2006 wcielał się w rolę Jacka Bristow w serialu J.J. Abramsa "Alias".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 marca 1949

miejsce urodzenia: London, Kanada

wzrost: 184 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 2 inne nagrody oraz 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
w związku malżeńskim z Rainerem Andreesenem (od 10.10.2015)
Jego matką była aktorka Hope Garber.
Nie zrezygnował z muzyki po rozwiązaniu jego zespołu "The Sugar Shoppe" i założył nowy "The Shop".
Ukończył internetowy kurs, który dał mu formalne uprawnienia do udzielania ślubów. To właśnie on w 2005 roku połączył związkiem małżeńskim Jennifer Garner i Bena Afflecka.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych