[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/5610/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1599,"rate":7.6116322701688555,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/5610/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,6
1 599 ocen gry aktorskiej
Gloria Foster I
Gloria Foster to bardzo charakterystyczna aktorka afroamerykańska. Sztuki aktorskiej uczyła się w Goodman Theatre, szlifowała swój talent także w Chicago Country Theater. Znakomita rola w "In White America" w 1963 roku przyniosła jej ważną w branży teatralnej nagrodę Obie, rok później zaś za interpretację "Medei" nagrodzono ją Theatre World. Na scenie występowała z takimi gwiazdami, jak Sidney Poitier oraz Bill Cosby. Ma na swoim koncie także wiele ról telewizyjnych oraz kilka filmowych. "Matrix" braci Wachowskich był jej wielkim powrotem - niestety, w trakcie zdjęć do drugiej części zmarła na cukrzycę. W pamięci fanów pozostała jednak jej rola Wyroczni - pełna ciepła i serdeczności.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 15 listopada 1933

data śmierci: 29 września 2001

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

mąż Clarence Williams III (rozwód)
Zmarła na cukrzycę w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Studiowała w szkole aktorskiej Chicago's Goodman Theater.
Zmarła podczas kręcenia filmu "Matrix: Reaktywacja". Zdążyła jednak nagrać wszystkie swoje sceny - i można ją w tym filmie oglądać. Niestety, do części trzeciej nawet nie rozpoczęła zdjęć, została więc zastąpiona przez inną aktorkę (Mary Alice), co spowodowało również zmiany w scenariuszu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych