Gorden Kaye

Gorden Fitzgerald Kaye

9,2
1 311 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gorden Kaye

Uwielbiam ten serial,a postać Rene no cóż,fenomenalnie zagrana przez Gordona,nie chce mi sie więcej pisać bo cholernie mnie ta wiadomość zasmuciła.Żegnaj...

Psycho_Daddy

nie zapomniany aktor i jego kwestia you stupid woman

maciekd_filmweb

Dokładnie... Mnie zawsze najbardziej bawiły tłumaczenia Rene, jak go żona z Yvette przyłapywała:)

Psycho_Daddy

Szkoda, wielka szkoda… :-(

Psycho_Daddy

mnie również :((

Psycho_Daddy

Ohhh Reneee... :(

Psycho_Daddy

Bardzo przykra wiadomość.Czuję ogromny sentyment do tego genialnego serialu.Rene był rewelacyjny(inni aktorzy także).

expo2000

Szkoda bo ekipa serialu,powoli się rozpada,już tylu ich zmarło aż trudno uwierzyć że ich z nami nie ma.

Psycho_Daddy

Rene i Porucznik Gruber:) najpiękniejsza (nie) para angielskich komedii:) Gorden dzięki za wspaniałą rolę, za kreację postaci wręcz pięknej w każdym aspekcie... Gorden dzięki... zagraj teraz dla Tych Najlepszych....

użytkownik usunięty
minioszek

Wypiję dziś za tę genialną postać francuskiego donżuana :(

a ja to właśnie zrobiłem:)

Psycho_Daddy

Niestety.Niszczący upływ czasu daje znać o sobie.Życie jest tragicznie krótkie,oraz kruche.
Pamiętam,kiedy (jeszcze za dzieciaka)na początku lat '90 oglądałem niektóre odcinki.Z tego co pamiętam,serial ten emitowała TVP2(była to chyba pierwsza emisja Allo,Allo w Polsce) w wieczorne poniedziałki(ale mogę się mylić).Pamiętam też,jaką furorę robił on w mojej klasie,hehe.
Zawsze przed lekcjami,we wtorki,w szatni ,siedzieliśmy ,i opowiadaliśmy o wydarzeniach z najnowszego odcinka :)
Ot,takie miłe wspomnienie po latach.Niby drobnostka,szczególik,ale...kiedy człowiek tak spojrzy przez pryzmat nostalgii,nawet na takie z pozoru mało ważne momenty-od razu robi się cieplej na sercu,hehe.
Nie wiem po co piszę te wypociny,no ale skoro wspomniałem o sentymencie w moim pierwszym poście,to też w tym nawiązałem do niego.
P.S. A propos tego co napisałeś...teraz tak patrzę,i całkiem niedawno odszedł świetny Sam Kelly :/


expo2000

Mam tak samo

Psycho_Daddy

Allo allo ogladałam za dziecka, genialny serial jest. Jego 'You stupid woman' kultowe. Szkoda go.. Spoczywaj w spokoju.

użytkownik usunięty
Biedrona112233

Rene i Gruber - to był duet! (obok Herr Flicka i Von Smallhausena)

[*]

Psycho_Daddy

Ja cały czas mam nadzieję, że to chodzi o jego kolejnego "bliźniaka", a informacja o śmierci została spreparowana przez Michel i jej dziewuszki z ruchu oporu.

Psycho_Daddy

To bardzo niefajna wiadomość, szkoda że już wybiła Jego godzina ale od końca serialu minęło 25 lat - jak ten czas szybko leci. Czytając dziś jak wyglądały Jego ostatnie lata życia to chyba w zasadzie lepiej że Jego cierpienie się skończyło, całe szczęście pozostało nam 85 odcinków fantastycznego serialu Allo Allo z Gordonem w szczytowej formie i takim go zapamiętam.

krzysio6666

Czytałem tylko że chorował,natomiast na co?

Psycho_Daddy

Z tego co ja czytałem jakiś krewny powiedział że wysiadła mu głowa nie poznawał bliskich, (chociaż w zasadzie nikogo nie miał), nie wiedział już kim sam jest, to trwało już od 2 lat - cierpiał na demencje. Był jedynakiem, z racji orientacji seksualnej nie miał rodziny i poza jakimś tam kuzynostwem nie miał nikogo.

krzysio6666

Kurde a jeszcze 10 lat temu wystąpił w odc specjalnym allo allo,może to głupie ale miałem cichą nadzieję że jeszcze kiedyś pojawi się w roli Rene choćby w jakimś odc specjalnym ,sądziłem że jest zdrowym,szczęśliwym starszym panem...ech życie...

Psycho_Daddy

Wystąpił w tym odcinku i była to bardziej podróż sentymentalna, w tym samym roku jeszcze przez 2 miesiące występował w Australii w spektaklu Allo Allo, ale już w tedy było po nim widać starość. Wiadomo każdy starzeje się inaczej ale wydaje mi się że dla niego czas nie był łaskawy, możliwe że wpływ na to miał jego wypadek w 1990 raku, zapewne on też miał wpływ na problemy z pamięcią które w ostatnich latach wzmogły sie u aktora.

krzysio6666

A czy możecie może podać jakieś linki do tego odcinka specjalnego?
Chętnie obejrzałbym

expo2000

Wpisz w youtu...com Return to Allo Allo powinno tam być 11 częsci po około 10 minut ale brakuje 1 i 9 z Gruberem. Odcinek jest po angielsku bo polskich dobrych napisów do dziś dnia nie ma. Ja osobiście pobrałem sobie ten odcinek z chomikal składa się on z części dziejącej się w Cafe Rene i części dokumentalnej które wzajemnie się przeplatają

krzysio6666

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Przez najbliższy weekend obejrzę.

expo2000

Powrót Allo Allo obejrzany? Jak wrażenia po seansie?

krzysio6666

Obejrzany :)
Jak zawsze świetny,miło było zobaczyć stare gwiazdy(aczkolwiek szkoda ,że nie wszystkie wystąpiły z jeszcze żyjących w 2007r.),lecz brak polskich napisów był dla mnie ogromnie uciążliwy.Rozumiałem przysłowiowe "5/10".

expo2000

Odcinek oczywiście był fajny, to nie było stare dobre Allo Allo ale możliwość zobaczenia tych postaci ponownie a nawet kawiarni była niewątpliwie wielką przyjemnością.

krzysio6666

(*) rene

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones