Harry Gregson-Williams 

7,6
5 144 oceny muzyki
Harry Gregson-Williams
Harry Gregson-Williams od najmłodszych lat był związany ze światem muzyki. Już jako mały chłopiec jeździł po świecie jako członek chóru chłopięcego z St. John's College, w którym śpiewał główne partie sopranowe. Następnie zapisał się do prestiżowej Guildhall School of Music and Drama. Praktykę w zawodzie nauczyciela muzyki zdobywał w najbiedniejszych regionach Afryki. Do Anglii wrócił w późnych latach 80. i rozpoczął pracę jako asystent w orkiestrze kompozytora Stanleya Myersa. Terminowanie u Myersa zaprowadziło go do profesjonalnej współpracy z Hansem Zimmerem: w 1996 roku dołączył do jego grupy Media Ventures. Gregson-Williams zajął się od tej pory wyłącznie komponowaniem muzyki, co zaowocowało ścieżkami dźwiękowymi do takich filmów jak: "Tajna broń", "Fan" (1996), "Peacemaker", "Biały labirynt", "Pożyczalscy", "Lepiej być nie może" (1997), "Książę Egiptu", "Wróg publiczny" czy "Mrówka Z" (1998). Trzy lata później, w 1999 roku, odszedł z Media Ventures i rozpoczął samodzielną pracę jako kompozytor, nadal jednak pozostając w kontakcie z muzykami z tej grupy (na przykład z Johnem Powellem, z którym pracował nad obiema częściami "Shreka" i filmem "Uciekające kurczaki").
Światowy rozgłos zyskał po skomponowaniu muzyki do "Królestwa Niebieskiego" (2005) Ridleya Scotta, a przede wszystkim po otrzymaniu nominacji do Złotego Globu za ścieżkę dźwiekową do filmu "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa" (2005).
Poza dokonaniami w muzyce filmowej, Gregson-Williams ma też swój wkład w tworzeniu serii znanej gry video Metal Gear Solid, pomagał też w pracy nad albumami wielu popowych i rockowych artystów.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 grudnia 1961

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Annie
Zdobył Annie, inną nagrodę oraz 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Karen Ducey (od 28.07.1997), syn Ben; 2. Erin Valente (od 15.12.2007), 2 dzieci
Ukończył Cambridge and Guildhall School of Music and Drama w Londynie.
Jego młodszym bratem jest Rupert Gregson-Williams.
Ma trzech braci i trzy siostry.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Reszta niestety w większości nijaka i wtórna

Jego kompozycja z tego filmu a dokładniej #4 ''Life'' (wg.Soundtracku) jest niesamowita.Z
czymś mi się jednak kojarzy..może ktoś wyczai o co chodzi...?
ps.teraz looknęłam na jego zestawienie filmów i nie ma w nim Prometeusza..???

jego muzyka się często powtarza.

Moim zdaniem jeden z najbardziej niedocenianych kompozytorów filmowych.Tyle tytułów w dorobku i tylko 1 nominacja do złotego globu to nieco za mało.Mimo tego dalej trzyma poziom.Stawiam go w jednym z szeregu z Jamesem Newtonem Howardem, Patrickiem Doylem i Carterem Burwellem.Wyższa liga to tylko faceci pokroju...

TOP 3 soundtrack

użytkownik usunięty

Moim zdaniem:

1. Metal Gear Solid (gra)
2. Shrek
3. Kingdom of Heaven

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones