serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Pozłacany wiek

The Gilded Age
2022
7,0 2 745
ocen
7,0 10 1 2745
7,2 5
ocen krytyków
Amerykański wiek pozłacany był okresem ogromnych przemian gospodarczych i idących za nimi konfliktów, tworzących się między tymi, którzy woleli stare, sprawdzone podejściem a zwolennikami zupełnie nowych. To był też czas wielkich fortun. więcej mniej
Pozłacany wiek zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył nagrodę Emmy oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Pozłacany wiek
Zwiastun nr 2 (sezon 2, polski)
Pozłacany wiek
Teaser nr 1 (sezon 1, polski)
Pozłacany wiek
Zwiastun nr 2 (sezon 2)
nr 2 (sezon 2, polski) 2023-10-11T11:56:05 https://fwcdn.pl/webv/68/52/66852/66852.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/188/765488/POZLACANY_WIEK___oficjalny_zwiastun___HBO_Max.vp9.1080p.webm

Amerykański pozłacany wiek był okresem ogromnych przemian gospodarczych i idących za nimi konfliktów, tworzących się między tymi, którzy woleli stare, sprawdzone podejścia, a zwolennikami zupełnie nowych systemów i rozwiązań. To był też czas wielkich fortun – tych zdobytych i utraconych. Akcja serialu HBO Pozłacany wiek rozpoczyna naAmerykański pozłacany wiek był okresem ogromnych przemian gospodarczych i idących za nimi konfliktów, tworzących się między tymi, którzy woleli stare, sprawdzone podejścia, a zwolennikami zupełnie nowych systemów i rozwiązań. To był też czas wielkich fortun – tych zdobytych i utraconych. Akcja serialu HBO Pozłacany wiek rozpoczyna na tle tej transformacji, w 1882 roku, gdy po śmierci ojca młoda Brook (Louisa Jacobson) przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami Agnes van Rhijn (Christine Baranski) oraz Adą Brook (Cynthia Nixon). Spędzając czas w towarzystwie Peggy Scott (Denée Benton), początkującej pisarki, która szuka pretekstu, aby zacząć wszystko od nowa, Marian przypadkowo zostaje uwikłana w konflikt między jedną z ciotek, dziedziczką starej fortuny, a jej bogatymi sąsiadami - bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną - Georgem (Morgan Spector) i Berthą Russellami (Carrie Coon). Czy w świecie stojącym u progu nowoczesności Marian dostosuje się do obowiązujących reguł społecznych, czy będzie jednak szukać swojej własnej drogi?

dystrybucja
HBO
studio
Home Box Office (HBO) / NBC Universal Television
tytuł oryg.
The Gilded Age
inne tytuły
Zdjęcia do serialu były kręcone w Troy, Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz Newport (Rhode Island, USA).
Zdjęcia do serialu były realizowane 30 września 2020 roku oraz od stycznia do czerwca 2021 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Co czarne osoby robią na salonach? Niedługo okaże się, że nie było niewolnictwa ani segregacji rasowej, bo czarni od zawsze znajdowali się w wyższych sferach. I nie ma znaczenia, że to światły Nowy Jork. W tamtym okresie czarni byli jeszcze na nizinach społecznych.

Obejrzę jeszcze jeden odcinek, aby upewnić się, że mnie nic nie zaskoczy. Doceniam przepiękne kostiumy i dbałość o detale, ale akcja filmu strasznie mnie męczy.

Bardzo dobry

ocenił(a) serial na 8

Na coś takiego czekałam! Naprawdę fajny serial

Uwielbiałam Downton Abbey, ale ten serial jest jeszcze lepszy i kropka.

Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do sposobu mówienia i akcentu w tym serialu. Chyba jestem zbyt dużą fanką Downtown Abbey :) Z lektorem ujdzie, choć historia taka sobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones