Ian McKellen

Ian Murray McKellen

8,8
68 793 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ian McKellen

Jednak dosyć uboga kariera. Teza, o której mówił Richard Chamberlain, że bycie gejem przeszkadza w tej brańzy, jest prawdziwa. Znany tylko z X-Menów i Władcy Pierścieni. Do tego reżyser X-Menów też jest gejem, więc może gdyby nie to, też by nie dostał tej roli.

Mowiacy_do_reki

A może po prostu więcej się w teatrze udziela?

http://en.wikipedia.org/wiki/Ian_McKellen#Stage

Sqrchybyk

A może poprostu gra dużo w teatrze, bo nie ma dobrych propozycji?
Dafoe potrafi być świetnym aktorem filmowym, jak i teatralnym. Jedno nie wyklucza drugiego.

Mowiacy_do_reki

Może. Może też po prostu woleć teatr, lepiej się w nim czuć.

Sqrchybyk

Naprawdę nie wierzysz, że bycie gejem przeszkadza w karierze w Hollywood? Richard Chamberlain - gej - twierdzi, że przeszkadza.

Mowiacy_do_reki

Teraz wielu ludzisków raczej uważa, że to pomaga ;-) Nie wiem. Ale kino to jednak nie tylko Hollywood, nawet jeśli ograniczamy się do kina anglojęzycznego. A żeby orientacja seksualna przeszkadzała w robieniu kariery filmowej w UK to ciężko mi uwierzyć.

PS Tony'emu Curtisowi i Rockowi Hudsonowi jakoś orientacja nie przeszkadzała. Co prawda oficjalnie nie "wyszli z szafy", ale w środowisku filmowym każdy to wiedział.

Sqrchybyk

Środowisko filmowe nie jest lwią częścią dochodów biletów. Liczy się, co widz widzi na ekranie. O Hudsonie ludzie się dowiedzieli wraz z jego chorobą. O Curtisie to tyle może znaleźć info, że za bardzo nikt nie wiedział.
"Teraz wielu ludzisków raczej uważa, że to pomaga " Twoja teza, podaj jakiś przykład, jak dla mnie wyimaginowana.
Skoro tak, to dlaczego Kevin Spacey cały czas się ukrywa? Dlaczego Quinto nie przyznał się od razu? Dlaczego Ricky Martin tyle czasu się ukrywał? Dlaczego Luke Evans wycofywał się ze swoich słów, które powiedział na początku kariery?
No tak, kino to nie tylko Hollywood, bystrzacha z ciebie. Widz jest wszędzie taki sam. Czy to w Londynie, czy Los Angeles nie każdy chce oglądać geja w roli Romea, a nawet niekoniecznie musi to być heteroamant.
Widzę, że za cel wziąłeś sobie obalenie mojej tezy, nie wiem dlaczego. Żaden zdroworozsądkowo myślący człowiek nie będzie dyskutował z tezą, że homoseksualizm przeszkadza w karierze. Może pomóc jedynie być celebrytą przez jakiś czas (Poniedziałek, Jacyków).

Mowiacy_do_reki

OK, może masz rację. Nie mam dalszych argumentów.

A w zdaniu o ludziskach chodziło mi m.in. o niektórych filmwebowych mądrali, wypisujących elaboraty o lewakach (żydowskich oczywiście) rządzących Hollywood, których ulubionym zajęciem (jak na lewaków przystało) jest "promowanie zboczeń" - co przejawia się m.in. w nominacjach do Oscara dla kilku filmów podejmujących temat homo. Nie pisałem tego poważnie, stąd to ";-)" na końcu zdania. Tak więc bez spiny.

Sqrchybyk

Pierwsza reakcja na Gandalfa wskazywałaby na przywiązanie do teatru.

TangoAndWaltz

Hmm, nie wiem o czym mowa... Jaka reakcja?

Sqrchybyk

Że nie chciał grać tej roli, bo 'nie biorą go te klimaty'.

TangoAndWaltz

Chyba klimaty w sensie gatunku, bo chyba klimat nie znaczy duży ekran.

TangoAndWaltz

Klimaty i w sensie gatunku i medium, bo to jest połączone. Nie brało go fantasy, które zasadniczo pojawia się w kinie.

Mowiacy_do_reki

Zależy, jaki typ kariery mamy na myśli. Teatralnie wygląda na starego wyjadacza.

TangoAndWaltz

Chyba każdy aktor marzy o karierze filmowej, bo to esencja aktorstwa. W końcu nie ma lepszego udokumentowania dorobku niż ta na taśmie filmowej. Wyjątkiem jest Daniel Day Lewis.

A bycie gejem jeszcze nadal w dzisiejszych czasach utrudnia karierę. Takie są fakty i nie ma co zaprzeczać.

TangoAndWaltz

'You shall not pass', ok. Nie zamierzam zwalać nikogo w przepaść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones