Ian McKellen

Ian Murray McKellen

8,8
68 391 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ian McKellen

Ja chyba najbardziej go lubię jako Gandalfa.

jasiekosrodka

1.Gandalf
2. Magneto

Reszty nie widziałem :P

piotral_2

Sherlockiem jest słabym...

jasiekosrodka

Gorszy od Cumberbatcha i Downeya jr?

piotral_2

ZDECYDOWANIE

jasiekosrodka

Popieram

piotral_2

Sherlock w wykonaniu Kellena jest Sherlockiem specyficznym, bo z 90-tką na karku i widmem Alzheimera. Nie porównywałabym go z klasyczną wersją historii z detektywem myślącym 200 km/h. To jest świadoma przeróbka i wszelkie porównania z bardziej standardowymi wersjami powodują nieporozumienia. Osobiście podziwiam Kellena po 70-tce, że odważył się dodatkowo postarzyć o lat 20. Poza tym naprawdę CHCIAŁABYM być w takiej formie w wieku lat 93 - jego Holmes zwalnia już, ale nadal kombinuje i stara się być niezależny.

TangoAndWaltz

Jak dla mnie jest to film o oswajaniu starości (podobnie jak ostre dowcipy o rozsypywaniu się w drobny mak i zawałach w serialu 'Vicious'/'Złośliwcy'). Razem z faktem, że czasami nie jesteś w stanie podnieść się z własnego łóżka, a listę zakupów najlepiej byłoby wytatuować sobie na brzuchu.

piotral_2

'Reszty nie widziałem' - no to nadrabiaj, bo możesz się zdziwić, co jeszcze ma Gandalf w zanadrzu.
Uwaga dla homofobów - wątki gejowskie pojawiają się w 'Kapłanie miłości', 'A orkiestra grała dalej', 'Balladzie o małym Jo', 'Piętnie', 'Bogach i potworach' i 'Vicious'. 'Pięknej i Bestii' nie rachuję, bo nie widziałam.
Uwaga dla antyfaszystów - wątki nazistowskie są w filmach 'Twierdza', 'Ryszard III', 'Piętno', 'Uczeń szatana', 'X-men'.
Uwaga dla niepełnosprawnych - 'Walter' i 'Walter i June' są o mieszkańcu zakładu dla niepełnosprawnych umysłowo (notabene znakomita rola, ale ciężka jak diabli).

TangoAndWaltz

W 'Nigdylandii' zresztą Gabriel Finch też żyje we własnym świecie, ale to film o wiele bardziej ciepły i optymistyczny.

piotral_2

Popieram

jasiekosrodka

Ryszard III. Squrwiel nad squrwiele. I to w sztuce Szekspira, która słynie z kreacji ropuszych.

jasiekosrodka

We "Władcy pierścieni" zagrał Sean'a Connery'ego. Dobrze zagrał, bo cały czas jestem przekonany, że to Connery zagrał Gandalfa.

qqryqu

Gandalfa zagrał rewelacyjnie. Miał tę charyzmę, której oczekiwałem a jednocześnie tę dobrotliwość w oku i szorstkość w walce. Bardzo dobrze też pasował mi do roli Magneto

jasiekosrodka

Ja też i nikogo innego sobie w tej roli nie wyobrażam.

Ciastko_Dyniowe

Dokładnie

jasiekosrodka

To chyba wszyscy

jasiekosrodka

Najlepsza jego ro to Gandalf

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones