[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/51233/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":174,"rate":7.114942528735632,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,1
174 oceny gry aktorskiej
Imogen Stubbs
Kiedy Imogen Stubbs zachwyciła światową widownię rolą Violi w ekranizacji szekspirowskiego "Wieczoru Trzech Króli".Nie była wbrew mniemaniu Amerykanów debiutantką, lecz aktorką dobrze znaną brytyjskiej publiczności z występów teatralnych i filmowych. Miała już wtedy za sobą role w sztukach Szekspira, Tennessee Williamsa, George'a Bernarda Shaw, czy Antoniego Czechowa..
Urodzona w hrabstwie Northumberland, później krótko mieszkała w Portsmouth, gdzie jej ojciec służył jako oficer marynarki wojennej. Następnie wraz z rodziną przeniosła się do Londynu, by zamieszkać na rzecznej barce. Po ukończeniu Oxfordu podjęła naukę w Rogal Academy of Dramatic Art.W wieku 21 lat rozpoczęła filmową karierę, jednak pierwsze sukcesy odniosła na scenie teatralnej, występując z elitarną grupa Royal Shakespeare Company. Szczególnie ceniona jest za rolę Desdemony w "Otello"; wyreżyserowanym przez Trevora Nunna, jej obecnego męża. Dużą popularność w Wielkiej Brytanii przyniosła jej rola prywatnego detektywa Anny Lee w telewizyjnym serialu. Później była Lucy Steele w "Rozważnej i romantycznej" u boku Emmy Thompson, a wreszcie znakomita Viola we wspomnianym "Wieczorze Trzech Króli" w którym przebrana po męsku rozkochuje w sobie Helenę Bonham Carter.W życiu prywatnym Imogen jest mamą dwójki dzieci: Ellie i Jesse.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 lutego 1961

miejsce urodzenia: Newcastle upon Tyne, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 165 cm

mąż Trevor Nunn (od 1994), 2 dzieci: Ellie (ur. 1992) i Jesse (ur. 1997)
Imogen należy tytułować Imogen, Lady Nunn ponieważ jej mąż Trevor Nunn ma tytuł szlachecki Sir.
W 1985 roku ukończyła kierunek aktorski w Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej (Royal Academy of Dramatic Art - RADA) w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Jest wnuczką Esther McCracken.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych