Terry Jones I

Terrence Graham Perry Jones

8,7
3 089 ocen gry aktorskiej
Terry Jones I
Ukończył filologię angielską w Oksfordzie. Od lat szkolnych marzył być aktorem i poetą, brał czynny udział w studenckich grupach teatralnych, gdzie poznał resztę z późniejszej grupy "Monty Python". Pracę w telewizji rozpoczął od programu "The Frost Report". W 1969 razem z kolegami poznanymi na studiach założył Latający Cyrk Monty Pythona - jedną z najzabawniejszych grup komicznych na świecie. Najczęściej pracował z Michaelem Palinem, grał role gospodyń domowych, irytujących kobiet i namolnych bab. W trakcie pracy z grupą zainteresował się reżyserią i montażem. Był reżyserem lub współreżyserem wszystkich filmów grupy. Po rozwiązaniu grupy usunął się w cień i rzadko pokazywał się na ekranie -zajmował się organizowaniem przyjęć, sprzedawał damską bieliznę. Można go było oglądać w telewizji Discovery Civilization, gdzie prowadził program o wynalazkach.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 1 lutego 1942

data śmierci: 21 stycznia 2020

miejsce urodzenia: Colwyn Bay, Walia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Alison Telfer (1970 - 2012, rozwód), 2 dzieci: Sally (ur. 1974) i Bill (ur. 1976); 2. Anna Soderstrom (od 2012 do jego śmierci), córka Siri (ur. 2009)
Jest autorem wielu książek dla dzieci.
Kształcił się na uniwersytecie Oxford, gdzie studiował filologię angielską.
Był bardzo zainteresowany zagraniem roli Willy'ego Wonki w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady", podobnie jak pozostali członkowie grupy Monty Pythona. Uznano wtedy jednak, że ich nazwiska nie są wystarczająco znane międzynarodowej publiczności i zatrudniono Gene'a Wildera.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych