Isao Takahata

8,4
469 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Isao Takahata

Smiesza mnie argumenty wysuwane przeciw Takahacie. Czy chocby jeden z was widzial jakakolwiek jego produkcje? Animacja mniej wartosciowa forma kina od aktorskiego? Czy Disneya mozna nazwac tandeciarzem bo tworzyl kreskowki? Takahata tworzy kino inteligentne, wartosciowe, artystyczne. Spokojnie mozna go porownywac do Wielkich kina aktorskiego.
"Grobowiec swietlikow" jeden z najpieknieszych i najbardziej emocjonalnych filmow antywojennych, przyznam, ze zaden film aktorski nie wywarl na mnie takiego wrazenia i nigdy na innym filmie nie ryczalem jak bobr
"Only Yesterday" inteligentna romantyczna historia obyczajowa o szukaniu wlasnego miejsca i bliskosci z natura, tesknota za dziecinstwem. Przepieknie zanimowana i narysowana.
"My Neighbours the Yamadas" inteligentne i komiczne spojzenie na typowa rodzine, nie tylko japonska. Zastanowcie sie czy po obejrzeniu tego filmu nie odnajdziecie wielu podobnych sytuacji we wlasnym domu?
"Little Norse Prince" piekna klasyczna basn o walce dobra ze zlem, odwadze i honorze.
"Goshu the Cellist" interesujaca historia o milosci do muzyki (klasycznej)
no i zdecydowanie najlepsza filmowa adaptacja "Ani z Zielonego Wzgorza"
No ale niestety pan Takahata jest "kitajcem" i tworzy "kreskowki" wiec z zalozenia jest glupi i trzeba go gownem obrzucic.
Gratuluje yntelygencji.

Kriss de Bielau

w ramach wsparcia - też postanowiłam zawyżyć na przekór :)

ladyull

Ja też postanowiłem zawyżyć ocenę i zamiast 1/10 dałem 2/10

choojniak

Idź się utop - zrobisz przysługę ludzkości.

Kriss de Bielau

Wystawianie oceny "na przekór" jest równie żałosne jak wystawianie oceny "bo tak"... Zniżasz się w ten sposób do poziomu owych ignorantów, waćpanie.

Sqrchybyk

Jeśli są osoby dające 1/10 "bo tak", zatem nie powinniśmy robić wyrzutów sumienia osobom robiącym odwrotnie.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że idealnie byłoby, gdyby ludzie oceniali "bo obejrzeli i tak bardzo docenili/znienawidzili" dane dzieło.
Przy czym zwracam też uwagę, że 1/10 jest mniej realistyczne od 10/10 - bywają filmy-arcydzieła zmieniające nasze życie, a "1/10" jest czymś, co nie powinno się wystawiać chociażby z uwagi na jakieś minimum starania całej obsady. Dlatego moje minimum to 2/10 (a filmów, które czuję, że mogą mieć u mnie 1/10 z powodu aż tak słabego wykonania, nie oglądam)

Kriss de Bielau

Ja widziałem tylko jeden film tego pana, ale zapamiętam seans do końca życia :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones