J.R.R. Tolkien

John Ronald Reuel Tolkien

9,6
2 860 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby J.R.R. Tolkien

Np. taki Robert Ervin Howard jest lepszym pisarzem

Karatos

Zreszta nie lubie tych protestanckich angoli.Wcale on ojcem gatunku fantasy nie był.Jak juz pisałem Howard dla mnie był lepszy chociarz krótko żył to zdążył napisać i rozrysować prawdziwy obraz fantasy a raczej dark fantasy.

Karatos

Chyba nie chce mi się komentować tego co napisałeś.

Karatos

Po tekście z protestanckimi angolami masz jeszcze resztki nadziei, że ktoś potraktuje Twoją wypowiedź poważnie? ;))

użytkownik usunięty
Karatos

Tolkien był zażartym katolikiem, a nie protestantem. Sprawdz fakty zanim zaczniesz pisać.

Karatos

NIE MA lepszego pisarza niż J.R.R. Tolkien. no po prostu nie ma. to król prozy i bóg fantastyki. wielbię i hołubię go nie tylko za kunszt pisarski, ale także (a raczej przede wszystkim) za ogromne zaangażowanie w to co tworzył. był, jakby nie było, prekursorem fantastyki, stworzył podwaliny gatunku, z jego twórczości czerpie większość twórców fantastyki ( np. Sapkowski, Brooks i wielu innych). był - jak to ktoś powiedział - "co najmniej pisarzem - a na pewno kimś jeszcze więcej".

J.R.R. Tolkien jest jedynym mi znanym pisarzem, który tworząc powieść, stworzył cały świat. świat w swej historii, mitologii, ze swoim kalendarzem, językiem, podziałami rasowymi tak dokładny i szczegółowy, że niemal prawdziwy. nie sposób go za to nie podziwiać i wydaje mi się nie na miejscu stawiania ponad nim jakichkolwiek innych pisarzy. Tolkien jest jedyny w swoim rodzaju pośród setek tysięcy innych pisarzy i nic tego nie zmieni. absolutny geniusz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones