J.R.R. Tolkien

John Ronald Reuel Tolkien

9,6
2 860 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby J.R.R. Tolkien

Witam
Pozdrawiam wszystkich fanów prof. Tolkiena

Mam pytanie - wie ktos czy zostanie przetłumaczona w całosci 10 tomowa Historia Śródziemia ??
Do tej pory przetłumaczono 2 z tych tomów i wydane zostały w tłumaczeniu na Polski - Księgi zagiononych opowiesci. Chyba tylko amber i atlantis to wydawał w znikomym nakładzie. Wie ktos czy są przetłumaczone następne tomy??
Dzieki za odp.

Gothic_Knight

Cóż, ja z tego co można nazwać historią Śródziemia czytałam tylko Silmarillion, Niedokończone Opowieści i Księgę Zaginionych Opowieści. Wiem, że zostały jeszcze wydane Ostatnie Legendy Śródziemia, ale niestety nie było im dane wpaśc w moje rączki nad czym nawiasem mówiąc bardzo ubolewam... O innych nie słyszałam... A szkoda...

Gothic_Knight

Nigdy ich nie przetłumaczono.Brak praw autorskich.

Gothic_Knight

amber wydala ,,zaginione opowiesci ,,oraz ,,Ostatnie legedy srodziemia ,,bywaja na allegro ale po 600 pln ,czasem pojawia sie ,,pan Gaweyn i zielony rycerz,,

Gothic_Knight

Cześć,
Jeśli masz kase i jesteś skory zainwestować to tu masz adres strony na,której możesz zamówić wszystkie trzy tomy Księgi zaginionych opowieści wyd. Amber. Polecam wszystkim, sam bym chętnie przeczytał ale nie mam aktualnie kasy wiec...no cuż bywa.
Adres:
http://www.allegro.pl/item396156824_tolkien_ksiega_zaginionych_opowiesci_komplet .html

Pozdrawiam.
P.S: tylko nie zdziw się co do ceny...

Gothic_Knight

Tomów jest 12 ;) Niestety w najbliższym czasie nie możemy na to liczyć. Były już różne prośby, ale Amber nie jest skłonny do załatwienia sprawy.
Co do Księgi Zaginionych Opowieści- wydana była w Polsce 2 razy. Raz, w trzech tomach (KZO I, II i III)przez Amber i raz jako Księga Zaginionych Opowieści i Ostatnie Legendy Śródziemia przez Atlantis. Było to już dawno, więc zdobyć te książki można chyba jedynie na allegro, gdzie rzadko kiedy schodzą poniżej 500zł. Tak więc jeśli chce się przeczytać, to albo trzeba się wykosztować, albo poszperać w bibliotekach. Ach, osobiście jestem posiadaczką owych książek i radzę przed zakupem przeczytać w bibliotece. Koncepcje Tolkiena są tam zupełnie inne i nie każdemu będą się podobać. No chyba, że jesteś przygotowany na to, że choćby zamiast Saurona znajdziesz tam gadającego kota...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones